Odwiedź Kraków rozwiń menu
 • +

  Kulinarny Kraków

 • Polityka zrównoważonej turystyki rozwiń
  Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
  Komunikat archiwalny

  Piknik Miejski: Nad rzekę!

  Nowa propozycja na rekreacyjno-kulinarnej mapie Krakowa – Piknik Miejski: Nad rzekę! już niebawem (20 czerwca) zgromadzi wszystkich fanów pysznego jedzenia oraz aktywnego wypoczynku. Z samego rana na Bulwarze Czerwieńskim – od strony Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego pojawią się kulinarne stoiska, stoły dla przybyłych gości, koce i wygodne leżaki. Dodatkowo nadwiślańskie tereny odwiedzą profesjonalni instruktorzy, którzy poprowadzą sportowe warsztaty dla osób w każdym wieku.

  Każdy amator smakowitego jedzenia, aktywności fizycznej i spędzania wolnego czasu na łonie przyrody znajdzie na bulwarach wiślanych coś dla siebie. Niezobowiązująca atmosfera pikniku pozwoli odpocząć po pracowitym tygodniu, a zdrowe specjały z całej Polski w tym oryginalne soki, ciasta i tarty będą rozkoszą podniebienia dla najbardziej wymagających gości. Uczestnicy będą mogli kupić zdrową żywność lub dołączyć do imprezy z własnymi koszykami i zapasami. Nie zabraknie kulinarnych warsztatów, konkursów i atrakcji dla dzieci. Seniorzy wezmą udział w warsztatach tai-chi, a ci nieco młodsi pod okiem instruktora nauczą się techniki body art.

  Pierwsza edycja pikniku towarzyszyć będzie krakowskim Wiankom,  w ramach których w Metaformie odbędą się warsztaty muzyczne dla dzieci „Co słychać?”. Asi Mina, czyli Asia Bronisławska zabierze fanów w dźwiękową podróż i wraz z małymi muzykami stworzy Orkiestrę Jednorazowego Użytku. Artystka zaprasza na warsztaty wszystkie dzieci w wieku od 5 do 10 lat wraz z opiekunami. Mali muzycy poznają instrumenty, nauczą się warsztatowej współpracy, zagrają na workach foliowych, stworzą kłapacze z bakłażanów i przeszkadzajki z cebulowych łupin. Wszystko po to, aby pod okiem artystki zagrać wspólny koncert przed zgromadzoną, roztańczoną publicznością. To nie wszystko – tuż po warsztatach, również w Metaformie potańczyć będzie można dodatkowo na koncercie polskich i argentyńskich tang przedwojennych, które zaśpiewają  Limboski i Carlos Roulet.

  Kolejne edycje pikniku oraz listę wystawców, którzy zadbają o smakowane doznanie ogłosimy niebawem. Zachęcamy to śledzenia funpage wydarzenia: fanpage.

  pokaż metkę
  Autor: DOMINIKA BIESIADA
  Osoba publikująca: PAULINA POLAK
  Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
  Data publikacji: 2015-06-11
  Data aktualizacji: 2015-06-11
  Powrót

  Zobacz także

  Znajdź