Biznes rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zakończył się Krakowski Tydzień Zawodowców

W piątek, 29 maja zakończył się Krakowski Tydzień Zawodowców. Podczas 5 dni uczniowie i ich rodzice mogli odwiedzić wybrane szkoły zawodowe i raz jeszcze zapoznać się z ich ofertą edukacyjną. Na zakończenie akcji Zastępca Prezydenta ds. Edukacji i Sportu Katarzyna Cięciak odwiedziła dwie szkoły: Zespół Szkół Chemicznych i Zespół Szkół Ekonomicznych nr 1.

Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Chemicznych przygotowali warsztaty dla odwiedzających ich gimnazjalistów. Przewodnim tematem zajęć w pracowniach szkolnych była chemia i ekologia. Uczniowie gimnazjów uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych, takich jak: analiza ilościowa, jakościowa i środowiskowa. Młodzież uczestniczyła też w grach matematycznych na tabletach i tablicach multimedialnych oraz wzięła udział w testach ekologicznych. Przybyli uczniowie zapoznali się z proekologicznym stylem życia propagowanym w czasie zajęć wychowania fizycznego. Gimnazjaliści wraz z Panią Prezydent Katarzyną Cięciak obejrzeli również próbę przedstawienia teatralno-wokalnego. W Zespole Szkół Chemicznych młodzież zdobywa ciekawy zawód (technik analityk, technik technologii chemicznej, technik ochrony środowiska), ale także ma możliwość realizacji swoich pasji.

Katarzyna Cięciak zakończyła Krakowski Tydzień Zawodowców wizytą w Zespole Szkół Ekonomicznych nr 1 przy ul. Kapucyńskiej 2. W Technikum Ekonomiczno – Hotelarskim nr 4, które wchodzi w skład Zespołu uczy się obecnie 858 uczniów , którzy kształcą się na kierunkach technik ekonomista , technik hotelarstwa , technik obsługi turystycznej. Dla przyszłych uczniów szkoła przygotowała 256 miejsc w 8 klasach pierwszych. Jak zaznaczył dyrektor ZSE nr 1 to już kolejny w tym roku „Dzień Otwarty”. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się bogata dodatkowa oferta edukacyjna tzn. uczestnictwo szkoły w programach unijnych ( Leonardo da Vinci, Erasmus+), które skutkuje licznymi kontaktami międzynarodowymi ( Malta, Cypr, Hiszpania, Czechy, Włochy, Niemcy, Chorwacja, Wielka Brytania, Irlandia ). Obecnie co 3 uczeń klas trzecich odbywa miesięczne zagraniczne staże zawodowe w renomowanych hotelach w krajach partnerskich.

pokaż metkę
Autor: DOMINIKA BIESIADA
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2015-05-29
Data aktualizacji: 2015-05-29
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat