Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

W niedzielę wystartował Krakowski Festiwal Filmowy

W niedzielę, 31 maja rozpoczął się 55. Krakowski Festiwal Filmowy. W programie znajdują się trzy konkursy międzynarodowe (dokumentalny, krótkometrażowy i muzyczny) i jeden – konkurs filmów polskich. W czasie festiwalowego tygodnia będzie można obejrzeć 250 filmów, w większości prezentowanych w Polsce po raz pierwszy.

Krakowski Festiwal Filmowy jest jedną z najstarszych imprez w Europie poświęconych filmom dokumentalnym, animowanym oraz krótkim fabułom. Podczas 8 festiwalowych dni widzowie mają okazję obejrzeć około 250 filmów z Polski i z całego świata. Prezentowane są one w sekcjach konkursowych oraz w pokazach specjalnych, takich jak retrospektywy twórców, pokazy tematyczne, projekcje archiwalne. Festiwalowi towarzyszą wystawy, koncerty, pokazy plenerowe oraz spotkania z twórcami. Krakowski Festiwal Filmowy co roku odwiedza ok. 600 polskich i międzynarodowych gości: reżyserów, producentów, programatorów festiwali oraz liczna krakowska publiczność.

Jak co roku pokazy filmowe będą odbywały się w różnych lokalizacjach, począwszy od tradycyjnego kina Kijów. Centrum, poprzez Kino pod Baranami i Małopolski Ogród Sztuki, skończywszy na kinach plenerowych i salach wystawowych.

Festiwal potrwa do 7 czerwca, a pełny program wraz z lokalizacjami wydarzeń dostępny jest na stronie internetowej www.krakowfilmfestival.pl

pokaż metkę
Autor: DOMINIKA BIESIADA
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2015-05-29
Data aktualizacji: 2015-05-31
Powrót

Zobacz także

Znajdź