Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Timberland wspiera krakowskich seniorów

Wolontariusze Timberland i Grupy MIG kontynuują doroczną tradycję pomocy lokalnym społecznościom – 28 maja (czwartek) od godziny 9.00 będą odnawiać Dom Pomocy Społecznej przy ulicy Kluzeka 6 w Krakowie, który na co dzień kompleksowo opiekuje się seniorami. Do naszego miasta przyjadą wolontariusze z całej Polski, którzy na co dzień są pracownikami sklepów m.in. Sizeer, Timberland czy Umbro. Razem wymalują ogrodzenie, odnowią ogród oraz upiększą wnętrza placówki.

Wolontariusze w ramach akcji „Timberland Wspiera" już od ponad 10 lat wspierają lokalne społeczności i ochronę środowiska. Pracowali m.in. w Mrągowie, Kuźni Raciborskiej, Nadleśnictwie Złoty Potok, sprzątali tereny po powodzi w Pienińskim Parku Narodowym. Dotarli do wielu Domów Dziecka, ośrodków socjoterapii oraz placówek dla osób niepełnosprawnych. Po raz pierwszy akcja Timberland Wspiera odbędzie się w miejscu, które działa dla seniorów.

- Chcemy w ten sposób zaakcentować, że pamiętamy o starszym pokoleniu, które zasługuje na szacunek i zaangażowanie młodszych w rozwiązywanie ich codziennych problemów. W ten sposób oddajemy hołd seniorom, doceniając ich wkład w rozwój społeczeństwa – mówi Joanna Zając-Cekiera, PR Manager Grupy MIG, wyłącznego dystrybutora marki Timberland w Polsce.

- Mamy nadzieję, że takie akcje odczarują nieco temat „starości" oraz takich domów jak nasza placówka, które w społecznym odbiorze są traktowane jako poczekalnia przed końcem życiowej wędrówki. To nie jest umieralnia – nasi seniorzy są pełni energii życiowej, prowadzą bloga internetowego, gimnastykują się, szukają wspólnych zainteresowań wokół filmów, książek. Mamy tor do gry boules! Seniorzy chcą żyć i żyją jak normalni ludzie – mówi Piotr Zieliński, Dyrektor DPS przy Kluzeka w Krakowie.

Dom Pomocy Społecznej na co dzień zajmuje się 90 podopiecznymi, którym oferuje całodobową opiekę, także medyczną. Wolontariusze z Grupy MIG pomogą odświeżyć wygląd ogrodu, odnowią meble, altany, pomalują wnętrza budynku.

Marketing Investment Group jest właścicielem sieci Sizeer, Timberland, Umbro, Symbiosis oraz 50 style. Timberland jest jedną z marek, dystrybuowanych przez Grupę MIG. W ramach strategii odpowiedzialnego biznesu pracownicy wszystkich sklepów oraz krakowskiej centrali dwa razy w roku spotykają się w różnych miejscach, potrzebujących pomocy i pracują charytatywnie. Event w DPS w Krakowie to już 18. event, zorganizowany od 2005 roku. W sumie ludzie z MIG dzięki pełnopłatnemu programowi wolontariatu pracowniczego przepracowali ponad 15 000 godzin na rzecz społeczeństwa i środowiska.

Więcej na: www.timberlandwspiera.pl; www.miggroup.com.

pokaż metkę
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2015-05-25
Data aktualizacji: 2015-05-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź