Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Integracyjne zawody pływackie

80 niepełnosprawnych zawodników z całej Polski będzie rywalizować w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich „Krakowskie Fale" organizowanych przez Integracyjny Klub Sportowy Druga Strona Sportu w ramach XVI Tygodnia Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z wzajemnością"- Małopolskie Dni Osób z Niepełnosprawnością.

Dwudniowe zawody skierowane do zawodników niepełnosprawnych z całej Polski, odbędą się od 30 do 31 maja na basenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. Mikołaja Kopernika w Krakowie przy ul. Grochowskiej 20. To pierwsze takie zawody na terenie Krakowa od bardzo wielu lat.

Celem imprezy jest integracja społeczna, przeciwdziałanie wykluczeniu i aktywizacja sportowa osób niepełnosprawnych oraz promocja i popularyzacja sportu osób niepełnosprawnych.

80 niepełnosprawnych pływaków z Krakowa, Tarnowa, Częstochowy, Oświęcimia Tych, będzie rywalizować w 12 klasach sportowych. Przeliczniki punktowe umożliwią równorzędną rywalizację, a profesjonalna obsługa informatyczna i sędziowska będzie wyznacznikiem rangi zawodów. Zawody po raz pierwszy na skalę ogólnopolską dadzą możliwość zapoznania się z tego typu rywalizacją mieszkańcom Krakowa. Oprócz zawodników z niepełnosprawnościami ruchowymi i narządu wzroku, planowane są specjalne serie z udziałem dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz osób niepełnosprawnych intelektualne.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronach internetowych: www.drugastronasportu.com oraz www.swim.info.pl.

plakat

pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2015-05-26
Data aktualizacji: 2015-05-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź