Nasze miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Nowy Honorowy Pogromca Bazgrołów

Kolejny sukces w walce z bohomazami! Artur Kasicki, Komendant III Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymał na gorącym uczynku dwóch 19-letnich pseudografficiarzy. Młodzi mężczyźni trafili do policyjnego aresztu i odpowiedzą za nielegalne bazgrolenie. Na wieść o zatrzymaniu natychmiast zareagowali Pogromcy Bazgrołów, którzy pogratulowali Policji sukcesu oraz zadeklarowali, że Komendant Artur Kasicki otrzyma tytuł Honorowego Pogromcy Bazgrołów!

Do zdarzenia doszło w ostatnią niedzielę (17 maja) około godziny 21.00. Komendant Artur Kasicki zauważył dwie młode osoby bazgrzące na drzwiach garażowych jednego z bloków w Nowej Hucie. 19-latkowie wiedząc, że zostali przyłapani na gorącym uczynku, zaczęli zachowywać się bardzo agresywnie – policjant musiał zastosować wobec nich chwyty obezwładniające. Komendant wezwał również patrol Policji, który przejął i przeszukał19-latków.

Jak się okazało jeden z zatrzymanych miał przy sobie susz roślinny (prawdopodobnie marihuanę), drugi jechał na skradzionym rowerze.

Policjanci ustalili, że 17 maja młodzi wandale jeździli na rowerach po nowohuckich ulicach, zatrzymywali się przy wybranych obiektach i niszczyli je poprzez nanoszenie wulgarnych napisów. Uszkodzili w ten sposób m.in. szyby wiat przystankowych, drzwi garażowe bloku na os. Słonecznym, słup ogłoszeniowy oraz parapet jednego z kiosków. Szybka interwencja Komendanta Kasickiego zapobiegła dalszym dewastacjom.

Sukces Policji wzbudził ogromny entuzjazm wśród Pogromców Bazgrołów, którzy pochwalili funkcjonariuszy za skuteczne działania. – Już cieszymy się na myśl spotkania z Panem Komendantem Arturem Kasickim, kiedy to osobiście pogratulujemy mu zawodowej i obywatelskiej postawy oraz nadamy tytuł Honorowego Pogromcy Bazgrołów. Brawo! – mówi Waldemar Domański, przewodniczący Zespołu Zadaniowego ds. Ograniczenia Bazgrołów w Krakowie.

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA KRASOŃ
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2015-05-19
Data aktualizacji: 2015-05-19
Powrót

Zobacz także

Znajdź