Odwiedź Kraków rozwiń menu

Polityka zrównoważonej turystyki rozwiń

Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kraków górą w rankingu Top Atrakcje!

Dzięki głosom internautów Miasto Kraków, Wawel oraz Ogród Doświadczeń zwyciężyły w finale ogólnopolskiego plebiscytu Top Atrakcje 2015, organizowanego przez portal PolskieSzlaki.pl. Kraków triumfował w aż trzech z pięciu kategorii!

Przypomnijmy, Top Atrakcje to plebiscyt najlepszych atrakcji turystycznych w Polsce na dany rok. Zakończona edycja to już czwarta odsłona konkursu, w której internauci wyłonili turystyczne hity Polski na 2015 rok. Atrakcje rywalizowały w pięciu głównych kategoriach – Parki Rozrywki, Miasta i miejscowości, Zamki i pałace, Obiekty sakralne i Krajobrazy.

Kraków okazał się bezkonkurencyjny w kategorii Miasta i miejscowości i uzyskał aż 34 % głosów internautów. Nasze miasto pokonało m.in. Wrocław – 22%, Zamość – 12%, Sandomierz – 11% i Sopot – 10%.

Ogród Doświadczeń w Krakowie okazał się najlepszym polskim parkiem rozrywki – zagłosowało na niego aż 30% internautów. Na kolejnych miejscach uplasowały się Afrykarium we Wrocławiu – 26%, Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno – 15% oraz Rabkoland w Rabce Zdroju – 14%.

Internauci docenili również Wawel, który otrzymał 35% głosów internautów, o 10% więcej niż drugi Zamek cesarski w Poznaniu. Trzeci w rankingu był Zamek Czocha – 17%.

Na drugim miejscu w kategorii Obiekty sakralne znalazła się Katedra na Wawelu (20%). Zwyciężyło Opactwo Cystersów w Henrykowie (24%). Różnica między pierwszym a drugim miejscem była bardzo niewielka, wynosiła zaledwie 4%.

Ostatnią kategorią były Krajobrazy. W tym zestawieniu najwięcej głosów zdobyły Bieszczady (30%). Druga była Śnieżka (19%), a trzecia Jura Krakowsko-Częstochowska (11%).

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA KRASOŃ
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2015-05-18
Data aktualizacji: 2015-05-18
Powrót

Zobacz także

Znajdź