Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Dopalacze na komisji praworządności

Rzekomy powrót  handlu dopalaczami w Krakowie był po raz kolejny jednym z głównych tematów posiedzenia Komisji Praworządności. Oprócz tego radni zajęli się też poruszaną już wcześniej sprawą uporządkowania przewozów osobowych na terenie naszego miasta.

Radni w dalszym ciągu są zainteresowani sprawą dopalaczy, ponieważ z doniesień medialnych wynika, że w niektórych miastach w Polsce wznowiono handel tymi substancjami. Mają być one rzekomo sprzedawane jako środki chemiczne czyszczące komputery. Ze słów zaproszonego na posiedzenie naczelnika wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji wynikało jednak, że w Krakowie nie stwierdzono sprzedaży tego typu środków. Zapewnił on ponadto o ścisłej współpracy z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Krakowie.

W punkcie posiedzenia dotyczącym uporządkowania przewozów osobowych na terenie Krakowa, Przewodniczący Jerzy Woźniakiewicz zapoznał zebranych z odpowiedzią prezydenta na wniosek komisji w tej sprawie. W dyskusji głos zabierali przedstawiciele wydziału Ewidencji, Pojazdów i Kierowców UMK, Straż Miejska, Policja oraz przedstawiciele NSZZ „Solidarność 80" Sekcji Taksówkarzy w Krakowie. Zastępca komendanta Straży Miejskiej, Zbigniew Ulman poinformował radnych, że w dotychczas zrealizowanych 4 z 6 zaplanowanych działań wspólnie z Wydziałem Ewidencji, Pojazdów i Kierowców, strażnicy podjęli 59 interwencji, z czego nałożono 50 mandatów karnych, sporządzono 6 notatek w celu skierowania sprawy do sądu oraz 3 pouczenia.

Komisja podjęła wniosek do prezydenta o wystąpienie do Głównego Inspektora Transportu Drogowego o przyspieszenie procedur wydawania decyzji administracyjnych w prowadzonych już sprawach.

Komisja wydała również negatywną opinię projektu uchwały w sprawie lokalizacji kasyna gry w budynku ''Hotel Stary'' przy ul. Szczepańskiej 5. BS

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2012-11-14
Data aktualizacji: 2012-11-14
Powrót

Zobacz także

Znajdź