Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

SP nr 53 ma nowy kompleks sportowy

Dwa boiska wielofunkcyjne, bieżnia lekkoatletyczna oraz tor do jazdy na rolkach i rowerach – to obiekty, o które wzbogaciła się Szkoła Podstawowa nr 53 im. Generała Jana Henryka Dąbrowskiego przy ul. Skośnej 8. Kompleks sportowy został otwarty we wtorek (13 listopada) przez Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

„Kiedy patrzy się na tę szkołę trudno uwierzyć, że kiedyś mieściła się w niej tylko jedna klasa. Dziś to całkiem inny obiekt, który dodatkowo wzbogacił się o nowy kompleks boisk. Jestem przekonany, że do doskonałych wyników w nauce i osiągnięć uczniów w licznych konkursach humanistycznych, matematycznych i artystycznych teraz dołączą osiągnięcia sportowe" - mówił podczas uroczystości Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

W otwarciu kompleksu boisk wzięli także udział m.in. przedstawiciele Rady Miasta Krakowa, Rady Dzielnicy VIII, parlamentarzyści, grono pedagogiczne i przedstawiciele Rady Rodziców SP 53, przedstawiciele Zarządu Infrastruktury Sportowej i oczywiście uczniowie, którzy dostarczyli gościom wiele emocji rywalizując w pokazowym biegu na 60 m i biorąc udział w sztafecie na rowerach i rolkach. Podczas uroczystości uczniowie SP 53 otrzymali od Prezydenta piłki do gry w piłkę nożną. Prezydent wręczy także puchary zwycięzcom szkolnych zawodów lekkoatletycznych.

W skład kompleksu przy SP 53 wchodzą: dwa boiska wielofunkcyjne - jedno (44x22 m) do gry w piłkę nożną i piłkę ręczną, drugie (32x19 m) do gry w koszykówkę i siatkówkę, oba o sztucznej nawierzchni (poliuretanowej); bieżnia lekkoatletyczna O długości 60 m także o sztucznej nawierzchni. Wokół większego boiska biegnie tor (ścieżka) do jazdy na rolkach i rowerach o nawierzchni betonowej o długość 285 m i szerokość 2,5 m, tor częściowo oświetlony (6 lamp solarnych).

To kolejny obiekt sportowo-rekreacyjny oddany do użytku w Dzielnicy VIII Dębniki w ostatnim czasie (po „Orliku" przy SP nr 40 oraz Centrum Sportu i Kultury Sidzina). Koszt budowy kompleksu wyniósł 1 mln 100 tys. zł. Środki na inwestycję pochodziły z budżetu Gminy Miejskiej Kraków.

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2012-11-13
Data aktualizacji: 2012-11-13
Powrót

Zobacz także

Znajdź