Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Punkt InfoKraków w Łagiewnikach

Udzielanie kompleksowej informacji turystycznej i kulturalnej, umożliwienie dostępu do materiałów promocyjnych dotyczących Krakowa i zachęcenie pielgrzymów i turystów do odwiedzenia centrum Miasta - to główne zadania jakie stoją przed pracownikami nowo otwartego punktu miejskiej sieci informacji turystycznej InfoKraków w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Sanktuarium odwiedza rocznie ok. 1 500 000 pielgrzymów (w 2009 r. było ich 1 460 000; szacunkowa liczba pielgrzymów w 2010 r. to 1 680 000) z blisko 120 krajów z całego świata. Ich liczba z pewnością wzrośnie, gdy papież Jan Paweł II zostanie ogłoszony świętym.

„Chcemy aby Łagiewniki były ich pierwszym przystankiem w Krakowie i aby stąd wyruszali, by zwiedzić resztę Miasta. Punkt InfoKraków ma pomóc pielgrzymom i turystom w zdobyciu informacji na temat tego co dzieje się w Krakowie i co oprócz Sanktuarium warto zobaczyć i zwiedzić” – mówił podczas dzisiejszego (12 sierpnia, czwartek) otwarcia punktu Filip Berkowicz, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Kultury.

Nowy Punkt InfoKraków został poświęcony przez ks. bpa Jana Zająca. Otwarciu towarzyszyła prezentacja projektu iluminacji Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, którą będzie można zobaczyć na początku października. Projekt oświetlenia jest przygotowywany przy współpracy Sanktuarium z Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

W nowym punkcie miejskiej sieci informacji turystycznej InfoKraków można otrzymać bezpłatne mapy i wydawnictwa promujące Kraków i Małopolskę (ze szczególnym uwzględnieniem wydawnictw religijnych), zakupić albumy i przewodniki, oryginalne pamiątki z Krakowa, a także „Karnet” – miesięcznik prezentujący ofertę kulturalną Krakowa oraz bilety na wybrane wydarzenia. InfoKraków pomoże także zaplanować dzień w mieście, zwiedzanie regionu, znajdzie interesujący koncert i zaproponuje atrakcje dla dziecka.

Do rąk turystów trafią m.in. foldery wydane przez Urząd Miasta Krakowa: „Szlak św. Siostry Faustyny” (w trzech wersjach językowych - polskiej, włoskiej i angielskiej), „Ścieżkami Jana Pawła II” i „Krakowski Szlak Świętych” (oba w siedmiu wersjach językowych – polskiej, angielskiej, niemieckiej, włoskiej, hiszpańskiej, francuskiej i rosyjskiej), „Informator Turystyczny” (w wersji polskiej, angielskiej, francuskiej, hiszpańskiej i włoskiej), „Trzy dni w Krakowie” (w wersji angielskiej, polskiej, francuskiej, hiszpańskiej, włoskiej i rosyjskiej), „Przewodnik po Krakowie” (po polsku, angielsku i francuskiej) oraz „Tylko w Krakowie czyli 21 powodów, dla których warto odwiedzić to miasto” (w siedmiu wersjach językowych – polskiej, angielskiej, niemieckiej, włoskiej, hiszpańskiej, francuskiej i rosyjskiej).

Punkt informacyjny na terenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia (ul. Siostry Faustyny 3) działa przez siedem dni w tygodniu, w godzinach 9:00-17:00, nr telefonu: 12 263 60 64. InfoKraków w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia jest ósmym punktem miejskiej sieci informacji turystycznej działającym w strukturach Krakowskiego Biura Festiwalowego. Pozostałe znajdują się w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2a), w Wieży Ratuszowej (Rynek Główny 1), przy ul. św. Jana 2, ul. Szpitalnej 25, ul. Józefa 7, na os. Słonecznym 16 i na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego w Balicach. (KF).

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ - Redakcja MPI
Podmiot publikujący: Kancelaria Prezydenta
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat