Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

KBF prezentował dokonania

Prezentacja działalności Krakowskiego Biura Festiwalowego, w tym funkcjonowanie systemu informacji turystycznej oraz koncepcji zarządzania Centrum Kongresowym ICE, była wydarzeniem, z powodu którego na wspólnym posiedzeniu spotkali się członkowie komisji: sportu, turystyki i kultury fizycznej oraz kultury, promocji i ochrony zabytków. Sala konferencyjna w Pawilonie Wyspiańskiego zapełniła się do ostatniego miejsca.

Fot. Magiczny Kraków
Magiczny Kraków

Dyrektor KBF-u, Izabela Helbin mówiła o tym, z czego KBF jest znany i lubiany przez krakowian. I tak, zebrani na sali dostali informacje o organizowanych przez biuro wielkich wydarzeniach, KBF-ie jako platformie współpracy instytucjonalnej, ich zaangażowaniu w kulturalną promocję Krakowa, pomocy w rozwoju Krakowa jako miasta literatury. Wspieraniu rozwoju turystyki, promocji Krakowa jako miasta filmowego, aktywizacji i edukacji kulturalnej dzieci i seniorów oraz rozwoju przemysłu spotkań. Co zrozumiałe, dyrektorka najwięcej czasu  poświęciła zachwalaniu organizowanych przez KBF festiwali i wydarzeń kulturalnych. Mówiła o takich przedsięwzięciach jak: Opera Rara, Drugie Życie Książki, WOŚP, OFF Plus Camera, Reading Małopolska, Festiwal Muzyki Filmowej, Selector Festiwal, Art Boom Festiwal, Coke Live Festival, Sacrum Profanum, Kolęda Nova, Conrad Festiwal, Wianki, czy sylwester. Co warte podkreślenia, na wszystkie te wydarzenia sprzedano ponad 30 tysięcy biletów, a liczba bezpośrednich odbiorców to około 500 tysięcy osób.

Zastępca dyrektora ds. wykonawczych KBF, Robert Rozciecha uzupełniał Izabelę Helbin opowiadając o technicznej stronie obsługi wydarzeń, wspominał o użytych technologiach, obsłudze dźwięku, systemach projekcji, a także o współpracy z Wydziałem Bezpieczeństwa w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa publice oraz o obsłudze widowni.

Do KBF należy też Info Kraków, czyli System Informacji Turystycznej. O działalności tego sektora opowiadał szef Info Kraków Grzegorz Grabowski. Pochwalił się obsługą ponad miliona turystów, danymi dotyczącymi ilości placówek oraz zainteresowania w sieci internetowej. O koncepcji zarządzania Centrum Kongresowym ICE opowiadała z kolei Sara Lamik.

Po – trzeba przyznać – bardzo ciekawej i profesjonalnie przygotowanej prezentacji, wywiązała się krótka dyskusja. Jak można było się spodziewać, radni pytali głównie o to, czy ze względu na trudną sytuację finansową miasta, da się gdzieś obciąć koszty, zaoszczędzić oraz o to, czy KBF mógłby w większym stopniu organizować środki finansowe  na własną rękę.

BS

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat