Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Ambitnie na komisji mieszkalnictwa

Plan pracy na nadchodzące miesiące był głównym tematem na posiedzeniu Komisji Mieszkalnictwa. Radni zajęli się również sprawą wynajmu lokali mieszkalnych.

Komisja jednogłośnie przyjęła plan pracy do końca roku 2012. W tym czasie radni zajmą się: perspektywami mieszkalnictwa oraz lokalnych inicjatyw mieszkaniowych i inwestycyjnych w roku 2013, wnioskami i poprawkami do projektu budżetu miasta Krakowa na rok 2013 w zakresie budownictwa i remontów w gminnych zasobach lokalowych, zaopiniowaniem projektu budżetu miasta Krakowa w zakresie mieszkalnictwa na rok 2013 oraz informacją na temat przejmowania przez gminę pustostanów. W planie pracy znalazły się również: ocena funkcjonowania tzw. Okrągłego Stołu Mieszkaniowego, uregulowanie zakresu i uprawnień istniejących komisji RMK w aspekcie powołania Komisji Mieszkalnictwa, przygotowanie planu pracy na przyszły rok oraz zaopiniowanie projektów uchwał i zarządzeń dotyczących spraw, w których wymagana jest opinia komisji.

W sprawie planu pracy na 2013 rok wywiązała się dyskusja. Radni zgłaszali swoje propozycje, w czym prym wiódł Bogusław Kośmider, przewodniczący RMK. Postulował o zajęcie się przede wszystkim zaległościami czynszowymi i sposobem odzyskiwania środków, pustostanami oraz uporządkowaniem spraw bieżących. Postulował,  aby komisja raz na dwa miesiące odbywała spotkania ze spółdzielniami mieszkaniowymi, właścicielami nieruchomości, deweloperami i managerami oraz środowiskami lokatorskimi - z każdą z tych grup osobno.

Na koniec komisja pozytywnie zaopiniowała wnioski Prezydenta Miasta Krakowa w sprawie możliwości wynajęcia lokali celem zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych.

pokaż metkę
Autor: BŁAŻEJ SIEKIERKA
Osoba publikująca: MARCIN FABER
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2012-10-30
Data aktualizacji: 2012-10-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź