Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wszystkich Świętych 2012

Jak co roku Miasto przygotowało specjalną ofertę przewozową komunikacji miejskiej na okres Wszystkich Świętych, aby zachęcać kierowców do dojazdu na cmentarze autobusami i tramwajami. Tym bardziej, że w okolicach krakowskich nekropolii czekają nas utrudnienia w ruchu. Kompleksowe informacje na temat Wszystkich Świętych 2011 roku można znaleźć na naszej stronie internetowej www.krakow.pl.

Większa oferta przewozowa została wprowadzona już w weekend 21-22 października. Także w najbliższą sobotę i niedzielę szybciej dojedziemy komunikacją zbiorową na krakowskie cmentarze.

Jak zwykle specjalna oferta przewozowa została przygotowana na dzień Wszystkich Świętych. „Warto skorzystać z autobusu czy tramwaju, tym bardziej, że koło krakowskich nekropolii wprowadzone zostaną znaczne ograniczenia w ruchu kołowym oraz ograniczenia w zatrzymywaniu się" – mówił podczas konferencji prasowej Grzegorz Sapoń, Zastępca Dyrektora Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

O stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu apelował Witold Norek, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. „Do cmentarzy dojazd samochodem osobowym będzie utrudniony, czy wręcz niemożliwy. Na ulicach w rejonie nekropolii będą ograniczenia w parkowaniu. Dlatego kierowcy powinni przestrzegać oznakowania drogowego" – mówił wiceszef krakowskiej drogówki.

W okolicach cmentarzy zobaczymy też więcej patroli Straży Miejskiej. „Nasi funkcjonariusze wspólnie z policjantami, będą czuwać nad porządkiem i bezpieczeństwem" informował Zbigniew Ulman, zastępca Komendanta Straży Miejskiej.

Jak co roku w okresie Wszystkich Świętych dłużej czynne będą też cmentarze. Uruchomione zostaną dodatkowe dyżury dla mieszkańców. Przypomnijmy, że od kilku lat, na stronie www.cmentarze.krakow.pl, z powodzeniem działa lokalizator grobów – narzędzie, które ułatwia znalezienie miejsca pochówku rodziny i bliskich.

Kompleksowe informacje na temat spraw związanych z organizacją ruchu, komunikacją zbiorową, funkcjonowaniem cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych dostępne są na stronie www.krakow.pl.

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2012-10-25
Data aktualizacji: 2012-10-31
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat