Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Finisaż wystawy w Aptece pod Orłem

W najbliższą niedzielę (28 października) w godz. 9:30–17:00 w Aptece pod Orłem odbędzie się finisaż wystawy stałej Apteka w getcie krakowskim. Jest to ostatnia szansa na zobaczenie dotychczasowej ekspozycji, a także możliwość udziału w wykładach i spacerze z przewodnikami po terenie dawnego getta krakowskiego. Wstęp wolny.

Apteka pod Orłem (pl. Bohaterów Getta 18) to Oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, stanowiący istotny i licznie odwiedzany punkt muzealnej Trasy Pamięci MHK, na którą składa się także Fabryka Emalia Oskara Schindlera oraz Ulica Pomorska. W marcu 2013 r., w 70. rocznicę likwidacji getta krakowskiego, planowane jest uroczyste otwarcie nowej, multimedialnej wystawy stałej pt. Apteka w getcie krakowskim. Laboratorium Pamięci.

Termin zamknięcia wystawy nie jest przypadkowy - 28 października 1942 r. Niemcy przeprowadzili drugie wielkie wysiedlenie Żydów z getta krakowskiego, co było największą, a także najokrutniejszą deportacją. Warto zapoznać się z historią Apteki pod Orłem oraz rolą, jaką odegrała w trudnych czasach II wojny światowej.

Finisażowi dotychczasowej wystawy towarzyszyć będą wykłady oraz spacer z przewodnikiem po terenie dawnego getta krakowskiego:

godz. 11.00 – Opieka medyczna w getcie krakowskim – wykład Moniki Urbanik (Muzeum Farmacji);

godz. 13.00 – Nowa wystawa stała „Apteka Tadeusza Pankiewicza w getcie krakowskim. Laboratorium pamięci" – Przestrzeń pamięci i edukacji – fenomen miejsca – wykład Wojciecha Górnego;

godz. 15.00 – Spacer po dawnym getcie krakowskim – Anna Pióro.

W tym dniu wstęp do Apteki pod Orłem będzie bezpłatny, a dla osób chcących zgłębić swoją wiedzę przygotowano ceny promocyjne na poszczególne pozycje książkowe. Pierwsze 70 osób, które tego dnia przyjdą do Apteki, otrzyma przewodnik po obecnej wystawie w wersji polskiej.

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA FIEDOROWICZ-RAZMUS
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2012-10-24
Data aktualizacji: 2012-10-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź