Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Jeszcze więcej budek z odpadów

Kilkaset budek lęgowych i karmników dla ptaków przekazało Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania dla Stowarzyszenia Zarządców i Administratorów Nieruchomości w Krakowie (SZAN). To kolejna taka akcja, zainicjowana przez Asocjację Promotorów Radosnego Ptaka.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku MPO zainspirowane przez Asocjację Promotorów Radosnego Ptaka przygotowało 100 budek lęgowych dla jerzyków. Zostały one wykonane z desek pochodzących z odpadów wielkogabarytowych zebranych od mieszkańców Krakowa.

W tym roku budek dla jerzyków jest znacznie więcej, nowością są też karmniki i budki dla innych małych ptaków. – Nasi pracownicy wykonali 300 budek i 100 karmników. Mamy też kilkadziesiąt domków dla mniejszych gatunków – mówił Henryk Kultys, prezes MPO. Zdecydowana większość instalacji została przekazana Stowarzyszeniu Zarządców i Administratorów Nieruchomości w Krakowie (SZAN).

Domki i karmniki będą mogli też odbierać chętni mieszkańcy miasta, oczywiście bezpłatnie.

Warto wiedzieć, że na przestrzeni dwóch lat działalności Asocjacji Promotorów Radosnego Ptaka, zawieszono w Krakowie i okolicach blisko 2500 budek lęgowych.

pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2015-02-12
Data aktualizacji: 2015-02-12
Powrót

Zobacz także

Znajdź