Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Krajobrazy Podgórza

Dom Historii Podgórza zaprasza wystawę ekslibrisów „Krajobrazy Podgórza". Jej wernisaż odbędzie się w najbliższą sobotę (10 stycznia) o godz. 12:00 przy Limanowskiego 13.

„Krajobrazy Podgórza" to wystawa ekslibrisów, które pokazują różne aspekty prawobrzeżnej dzielnicy Krakowa. Odniesienia obejmują: historię, zabytki, duchowość, kulturę, placówki, ludzi i legendy. Swoje spojrzenie na Podgórze zaprezentowało 51 artystów z kraju i zagranicy na 99 ekslibrisach.

Ekslibris (z łac. ex libris – z książki, z książek) jest to graficzny znak identyfikacyjny właściciela książki czy księgozbioru. Na małej karteczce papieru znajduje się imię i nazwisko lub nazwa właściciela i rysunek opisujący go, jego zalety, wady, zainteresowania czy charakter księgozbioru, dla którego ten znak jest przeznaczony. I to jest istota ekslibrisu: dawać świadectwo o własności książki, do której jest wklejony i o osobie, do której dana książka należy. Karteczka ta wklejana jest na drugą stronę okładki książki i obok informowania o jej właścicielu ma za zadanie także chronić książkę przed zagubieniem i ozdabiać ją artystycznym znakiem graficznym.

zaproszenie

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA FIEDOROWICZ-RAZMUS
Osoba publikująca: MARCIN FABER
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2015-01-07
Data aktualizacji: 2015-01-07
Powrót

Zobacz także

Znajdź