Odwiedź Kraków rozwiń menu
Kulinarny Kraków rozwiń
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Tak lub nie dla krótszego hejnału

Zamach na tradycję czy pragmatyczne, dopuszczalne rozwiązanie? Od soboty (22 września) hejnał z wieży mariackiej transmitowany w Radiowej Jedynce został skrócony o dwie minuty. Podziel się opinią  w tej sprawie – weź udział sondzie dostępnej w portalu społecznościowym  Facebook, na profilu Kraków PL.

By zagłosować  w sondzie należy wskazać jedną, z czterech odpowiedzi na pytanie: Czy to dobrze, że radiowa JEDYNKA skróciła czas transmisji hejnału z wieży mariackiej?

Dodajmy, że szef radiowej jedynki uzasadnia decyzję o skróceniu hejnału zmianą ramówki. „Serwis informacyjny o godz. 12 jest kluczowy, tymczasem nasi słuchacze muszą czekać na niego blisko pięć minut" – tłumaczy na łamach Dziennika Polskiego dyrektor radia.

Głos w sprawie zabrał również Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski:  „My w Krakowie bardzo cenimy tradycję, podtrzymujemy i pielęgnujemy zwyczaje, pokazujemy je z dumą naszym gościom. I na tym wygrywamy, bo nikt nie ma wątpliwości, że do Krakowa warto się wybrać, żeby posłuchać hejnału, zostać uderzonym buławą Lajkonika na szczęście czy pospacerować po Emausie. To jasne, że dyrektor „Jedynki" może podejmować decyzje dotyczące czasu antenowego, jakie tylko uzna za korzystne w danej chwili dla programu. Krakowskie doświadczenie jednak mówi, że szacunek dla symboli zawsze się opłaci".

pokaż metkę
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat