Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kraków pomaga pomagającym

Tym jak wykorzystywane są środki unijne w zakresie pomocy społecznej w Krakowie zajęli się członkowie komisji ds. wykorzystania funduszy Unii Europejskiej. O społecznych projektach inwestycyjnych i nieinwestycyjnych w Krakowie opowiadała dyrektor MOPS-u, Józefa Grodecka.

Przy pomocy multimedialnej prezentacji przedstawione zostały projekty realizowane lub współrealizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, z pomocą unijnych pieniędzy. Wśród zrealizowanych zadań znalazły się między innymi: Krakowska Inicjatywa na rzecz Gospodarki Społecznej – Cogito; Partnerstwo Inicjatyw Nowohuckich Nowa Huta – Nowa Szansa; Edukacja dla Integracji – Partnerstwo na rzecz uchodźców; realizacja programu stypendialnego dla studentów; Streetwork, czyli praca socjalna na ulicy; pilotażowy program rewitalizacji społecznej – Pod parasolem Kazimierza; projekty systemowe Ośrodków Pomocy Społecznej i Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie; Druga Szansa – działania w zakresie standaryzacji pracy z bezdomnymi oraz opracowanie Gminnego Standardu Wychodzenia z Bezdomności. Łącznie na realizację projektów pozyskano dofinansowanie w wysokości 42 mln 809 tys. 233 zł.

Dyrektor Grodecka przedstawiła na koniec perspektywę na lata 2013-2015. Jak powiedziała, projekty na ten okres zamkną się w kwocie 13 milionów, natomiast wkład własny wyniesie 1 mln, 380 tys. zł. Planowana liczba beneficjentów to ponad 2900 osób. (BS)

pokaż metkę
Osoba publikująca: MARCIN FABER
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2012-09-21
Data aktualizacji: 2012-09-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź