Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Zarząd Dróg Miasta Krakowa

W połowie października rusza przebudowa ul. Królowej Jadwigi

2022-10-04

Wkrótce ruszy zapowiadana przebudowa ulicy Królowej Jadwigi na odcinku od ul. Jesionowej do ul. Robla. Zmiany w organizacji ruchu drogowego i komunikacji miejskiej zostaną wprowadzone w sobotę, 15 października. Pierwsze prace rozpoczną się w poniedziałek, 17 października.

Poradnik dla studentów. Jak poruszać się po Krakowie?

2022-09-29

Październik oznacza początek roku akademickiego. Jest to czas wyzwań dla studentów, zwłaszcza tych przyjezdnych, którzy po raz pierwszy zamieszkają z dala od swoich rodzinnych miejscowości. Jednak nie wszystko musi być trudne, a już na pewno nie jest trudne przemieszczanie się po Krakowie.

Kraków

Kraków apeluje o dopłaty do ogrzewania gazem i energią elektryczną

2022-07-22

W związku z obowiązującą od 1 września 2019 r. tzw. uchwałą antysmogową, Kraków wystąpił do Ministerstwa Klimatu i Środowiska z prośbą o jak najszybsze uwzględnienie kwestii dopłat do gospodarstw, które po likwidacji palenisk są ogrzewane gazem i energią elektryczną.

Zarządzanie nieruchomościami w Krakowie

2022-09-28

W ostatnich latach przeznaczono na potrzeby mieszkaniowe krakowian 3184 lokale, w tym aż 2468 wyremontowanych pustostanów. Pozyskano 254 ha terenów z przeznaczeniem pod inwestycje drogowe i zieleń. To tylko najważniejsze efekty zarządzania nieruchomościami w Krakowie w latach 2015–2022.

„Rowerowy Październik”, czyli jesienna kampania rowerowa

2022-09-30

W 40 szkołach podstawowych, biorących udział w projekcie STARS „Rowerem do szkoły”, ruszyła jesienna kampania rowerowa. To już druga edycja jesiennego współzawodnictwa. Do akcji przystąpiło łącznie ponad 16 tys. uczniów i 2 tys. nauczycieli i pracowników szkół.

Odbiorcy miejskiego ciepła bezpieczni

2022-10-04

Urząd Regulacji Energetyki podniósł taryfę wytwarzania ciepła w PGE Energia Ciepła SA oddział w Krakowie o prawie 38 proc. W związku z tym nastąpi wzrost cen dla odbiorców ciepła i wyniesie ok. 16 proc. PGE i CEZ zapewniają, że mają zapasy węgla, które wystarczą na najbliższe 4–5 miesięcy.

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować w budżecie obywatelskim

2022-10-04

Trwa głosowanie w budżecie obywatelskim. Każdy mieszkaniec Krakowa może oddać swój głos na wybrane projekty ogólnomiejskie i dzielnicowe. Głosować można elektronicznie lub osobiście w wybranym punkcie na terenie miasta.

Miasto ma plan dystrybucji tabletek z jodkiem potasu

2022-10-04

Kraków otrzymał od wojewody 1 mln 380 tys. tabletek ze stabilnym jodkiem potasu. W sytuacji awaryjnej będą one dystrybuowane w miejscach, w których zazwyczaj organizowane są siedziby obwodowych komisji wyborczych. Takich punktów w Krakowie będzie 186, aby w razie potrzeby sprawnie zaopatrzyć wszystkich mieszkańców i uniknąć ewentualnych kolejek.

Pierwszy sklep socjalny już otwarty

2022-10-03

W Krakowie przy ul. Siemaszki 31 działa już pierwszy sklep socjalny „Dobry Sklep”. W poniedziałek, 3 października, oficjalnie otworzyli go zastępca prezydenta Krakowa Andrzej Kulig, dyrektor Krakowskiego Banku Żywności Justyna Liptak oraz radny miejski Artur Buszek.

Konsultacje w sprawie Białych Mórz

2022-07-20

Trwają konsultacje społeczne dotyczące przyszłości Białych Mórz. Cały czas dostępna jest ankieta, którą można wypełniać do 25 listopada. Następne spotkanie konsultacyjne odbędzie się w środę, 12 października, od godz. 16.00 do 17.00 przy wieży widokowej obok Centrum Jana Pawła II.

Znajdź