Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Ekipa „The Grand Tour” w Krakowie

2022-06-25

Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May odwiedzili Kraków. Ekipa słynnych dziennikarzy kręci w Polsce zdjęcia do kolejnych odcinków popularnego show „The Grand Tour”.

Od lipca punkt obsługi uchodźców w TAURON Arenie będzie zamknięty / З липня пункт обслуговування біженців на TAURON Arena буде закритий

2022-06-01

Jeszcze tylko do czwartku, 30 czerwca, w TAURON Arenie będzie działał punkt obsługi uchodźców. Wszystkie sprawy z zakresu pomocy socjalnej, edukacji czy pracy, które do tej pory mogli tam załatwić obywatele Ukrainy, będzie można nadal zrealizować, ale w poszczególnych punktach Urzędu Miasta Krakowa.

Лише до четверга, 30 червня, на TAURON Arena працюватиме пункт обслуговування біженців. Усі питання у сфері соціальної допомоги, освіти чи роботи, які досі могли вирішувати українські громадяни там,  можна буде вирішувати даоі, але в окремих пунктах Краківської міської адміністрації.

Kraków solidarny z Ukrainą

Wypłata świadczeń dla Polaków goszczących uchodźców – złóż wniosek

2022-03-14

Uchwalona ustawa o pomocy ukraińskim uchodźcom określa zasady legalizacji pobytu oraz pakiet świadczeń i ulg dla obywateli Ukrainy. Świadczenia mają również otrzymać Polacy, przyjmujący uchodźców z Ukrainy. Poniżej przedstawiamy zasady, na podstawie których podmioty, w tym fizyczne, będą mogły uzyskać świadczenia.

Kraków pomaga Ukrainie

2022-06-03

Kraków już od ponad 100 dni pomaga uchodźcom, którzy przybyli do naszego miasta. Wspieramy ich w organizacji podstawowych spraw życiowych, urzędowych oraz tych, które pozwalają na prowadzenie w miarę normalnego życia.

miejskie konto wsparcia obywateli Ukrainy

Konto miejskie na darowizny dla Ukrainy

2022-03-16

W pomoc dla Ukrainy od początku wojny zaangażowane są instytucje miejskie, mieszkańcy i wolontariusze. Teraz można wesprzeć potrzebujących nie tylko uczestnicząc w zbiórce darów, ale także przekazując darowiznę na specjalnie utworzone konto. Wpłat można dokonywać w różnych walutach, a w tytule przelewu należy wpisać „Pomoc dla obywateli Ukrainy”. Dotychczas na konto wpłynęło 88 208,86 zł, 10 000,00 dolarów i 1 995,11 euro (stan na 24 czerwca).

Fala upałów w Krakowie – ostrzeżenie meteorologów

2022-06-24

Przed nami upalne dni w Krakowie. Termometry w naszym mieście wskażą nawet 34 st. C. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia – będzie ono obowiązywać co najmniej do wtorku, 28 czerwca.

Te wakacje rozpoczynamy wizytą w Krakowie

2022-06-25

Dziś i jutro, 25 i 26 czerwca w studiu plenerowym TVN na Bulwarze Poleskim „dzień dobry” powiedzą nam Dorota Wellman i Marcin Prokop. Zwiedzimy Kraków tropem wawelskiego smoka, odkryjemy tajemnice zamkowego skarbca i dowiemy się, dlaczego warto przyjechać do naszego miasta akurat w te wakacje.

Komunikacja miejska na wakacje

2022-06-22

Już od dziś obowiązują wakacyjne rozkłady miejskich autobusów, a od poniedziałku – linii tramwajowych. Zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej w rejonie Woli Justowskiej i Krowodrzy Górki. Na ulicach pojawią się także linie sezonowe i rekreacyjne, które zawiozą pasażerów m.in. na Bagry, do Kryspinowa i Przylasku Rusieckiego.

Autobus Solaris Urbino 12 hydrogen

Kraków rozpoczyna eksploatację autobusu zasilanego wodorem

2022-06-24

Mieszkańcy Krakowa mogą od piątku, 24 czerwca podróżować autobusem zasilanym wodorem, który kursuje na linii nr 128 („Zajezdnia Płaszów” – „Prądnik Czerwony”). W kolejnych dniach autobus będzie się pojawiał także na innych liniach – 123 i 304. Stało się to możliwe dzięki umowie na dostawę paliwa wodorowego, którą Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie podpisało z firmą ORLEN Południe.

Gdzie nad wodę w wakacje w Krakowie?

2022-06-22

Wypoczynek nad wodą to idealny sposób na spędzenie wolnego czasu w upalne dni. Zobacz, gdzie podczas wakacji zrelaksujesz się w Krakowie. Przedstawiamy kilka propozycji, gdzie w mieście można wypocząć latem.

Znajdź