Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Będą spotkania z mieszkańcami w sprawie tramwaju do Mistrzejowic

2023-06-01

Wybrane kwestie projektowe linii tramwajowej do Mistrzejowic nadal wymagają wyjaśnień, dlatego zdecydowano, że odbędzie się cykl spotkań z mieszkańcami. Będą prowadzone w formule online. Pierwsze zaplanowane jest na poniedziałek, 12 czerwca.

Rusza tegoroczny nabór do programu leczenia niepłodności metodą in vitro

2023-05-30

1 czerwca, rozpoczął się nabór wniosków par do tegorocznej edycji „Gminnego Programu Leczenia Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego dla mieszkańców Krakowa.

Biletem kolejowym po aglomeracji krakowskiej

2023-05-23

Miasto przygotowało projekt uchwały dotyczącej rozszerzenia oferty honorowania biletów kolejowych obowiązujących na terenie aglomeracji krakowskiej. Przyjęcie tej uchwały pozwoli wyeliminować konieczność posiadania oddzielnych biletów dla różnych środków transportu publicznego tzw. biletów krótkookresowych. Nie oznacza to również podwyżki biletów.

Medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości oraz tytuły Małopolanina i Człowieka Roku

2023-05-30

Prezydent Jacek Majchrowski został uhonorowany Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Uroczystość wręczenia Medali odbyła się 31 maja, w Collegium Novum UJ, podczas gali wręczenia tytułów Małopolanin Roku oraz Człowiek Roku. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski oraz Federacja Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP.

Ponad 800 nowych miejsc dla maluchów

2023-05-26

W ciągu kilku lat miasto chce zwiększyć liczbę miejsc w żłobkach o co najmniej 800. Zadania w budowę nowych placówek i modernizację już istniejących mogą liczyć na dofinansowane z rządowego programu Maluch+ na lata 2022–2029. Za realizację projektów mających na celu zwiększenie liczby miejsc dla najmłodszych odpowiada Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie.

Umowa na zagospodarowanie terenu po byłym KL Plaszow podpisana

2023-06-02

W piątek, 2 czerwca podpisano umowę między Muzeum KL Plaszow w Krakowie i firmą RE-Bau sp. z o.o. na zagospodarowanie terenu po byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym Plaszow.

Najlepszy city break? Kraków na podium

2023-06-02

Od szesnastu lat portal Post Office Travel Money porównuje koszty krótkich wypadów do miast w całej Europie, badając stosunek jakości oferty do ceny. W ten sposób powstaje ranking miejsc, które dosłownie warto odwiedzić. W tegorocznej edycji badania Kraków znalazł się na 3. miejscu.

Porozmawiajmy o Krakowie...
VII

Porozmawiajmy o Krakowie... Spotkanie dla mieszkańców Zwierzyńca

2023-03-04

Trwa cykl spotkań dotyczących potrzeb i oczekiwań mieszkańców w ramach akcji „Porozmawiajmy o Krakowie... – w dzielnicach I–VII”. Ostatnie spotkanie już, 6 czerwca, zapraszamy na spotkanie mieszkańców Zwierzyńca. 

Park Zakrzówek dostępny dla mieszkańców

2023-06-02

Dawny kamieniołom, przekształcony w zbiornik z krystalicznie czystą wodą, dysponujący absolutnie unikalnymi walorami krajobrazowymi – park Zakrzówek już dostępny dla mieszkańców. Ten ponad 50 ha park to niezwykła różnorodność oferty rekreacyjnej na zielonej mapie Krakowa.

Ten DOM to będzie kosmos!

2023-05-19

Przenośne planetarium, warsztaty kodowania i animacji poklatkowej, eksperymenty naukowe, a do tego obserwacje słońca przez bezpieczny szukacz oraz tworzenie mapy układu słonecznego. Brzmi kosmicznie? Tak właśnie będzie podczas nadchodzącego Dnia Otwartego Magistratu. 4 czerwca zapraszamy na pl. Wszystkich Świętych 3-4 i w jego okolice do wspólnej zabawy, nauki i zwiedzania!

Znajdź