Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

250 kilometrów infrastruktury rowerowej miasta

2022-05-25

Każdego roku infrastruktura rowerowa w Krakowie powiększa się o nowe kilometry. Spora część ścieżek rowerowych w mieście powstaje w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, a ich układ znajduje się w systemie dróg małopolskich – specjalnym programie, którego celem jest stworzenie spójnej sieci dla jednośladów przebiegających przez całe województwo.

Kraków solidarny z Ukrainą

Wypłata świadczeń dla Polaków goszczących uchodźców – złóż wniosek

2022-03-14

Uchwalona ustawa o pomocy ukraińskim uchodźcom określa zasady legalizacji pobytu oraz pakiet świadczeń i ulg dla obywateli Ukrainy. Świadczenia mają również otrzymać Polacy, przyjmujący uchodźców z Ukrainy. Poniżej przedstawiamy zasady, na podstawie których podmioty, w tym fizyczne, będą mogły uzyskać świadczenia.

Kraków pomaga Ukrainie – podsumowanie działań

2022-03-11

Od chwili wybuchu wojny na Ukrainie do Krakowa przybyło ok. 177,5 tys. osób, które potrzebują schronienia i pomocy. Dla miasta przyjęcie uchodźców to ogromny wysiłek i wyzwanie. Prowadzone są liczne działania, które mają ułatwić naszym gościom pobyt w Krakowie, nie destabilizując sytuacji mieszkańców.

Punkt rejestracji uchodźców w TAURON Arenie Kraków / Місце реєстрації для біженців у TAURON Arena Kraków

2022-03-18

Trwa proces rejestracji obywateli Ukrainy, którzy przekroczyli granicę od 24 lutego. W Krakowie zorganizowany został jeden, centralny punkt nadawania numeru PESEL – w TAURON Arenie Kraków. Numer PESEL można także otrzymać w punktach organizowanych przez gminy podkrakowskie.

miejskie konto wsparcia obywateli Ukrainy

Konto miejskie na darowizny dla Ukrainy

2022-03-16

W pomoc dla Ukrainy od początku wojny zaangażowane są instytucje miejskie, mieszkańcy i wolontariusze. Teraz można wesprzeć potrzebujących nie tylko uczestnicząc w zbiórce darów, ale także przekazując darowiznę na specjalnie utworzone konto. Wpłat można dokonywać w różnych walutach, a w tytule przelewu należy wpisać „Pomoc dla obywateli Ukrainy”. Dotychczas na konto wpłynęło 85 898,86 zł, 10 000,00 dolarów i 1 995,11 euro (stan na 26 maja).

Od czerwca płatna komunikacja dla uchodźców z Ukrainy / З червня платний проїзд для біженців з України

2022-05-26

31 maja kończy się okres bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla uchodźców z Ukrainy.

Zespół zadaniowy wypracuje korytarz społeczny nowej „zakopianki”

2022-05-25

W piątek, 27 maja, odbędzie się pierwsze posiedzenie zespołu, który wypracuje propozycję tzw. korytarza społecznego nowej trasy S7, możliwego do zaakceptowania przez krakowian. Wszystko po wstrzymaniu przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad prac przygotowawczych realizacji nowej trasy S7 w ramach sześciu proponowanych przebiegów.

Festiwal Muzyki Filmowej – weekend pełen atrakcji

2022-05-23

Weekend na świeżym powietrzu pełen muzyki, filmu, tańca i spotkań z artystami. To wszystko znajdziecie w miasteczku festiwalowym otwartym z okazji Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Zapraszamy w dniach 27-29 maja wszystkich mieszkańców i turystów do skorzystania z bezpłatnych wydarzeń Krakowskiej Strefy FMF mieszczącej się przed Galerią Krakowską na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Kończy się okres dostosowawczy uchwały krajobrazowej

2022-05-25

1 lipca kończy się dwuletni okres na dostosowanie tablic i urządzeń reklamowych w oparciu o tzw. uchwałę krajobrazową. Przedsiębiorcy zainteresowani sytuowaniem reklam na terenie Krakowa mają coraz mniej czasu na sprawdzenie jaka forma i gabaryt nośnika reklamowego są dozwolone w danej strefie.

Niezwykła aktywacja Stranger Things w Krakowie

2022-05-26

W najbliższy piątek 27 maja odbędzie się premiera pierwszej części „Stranger Things 4” serialu Netflix, który od premiery w 2016 roku został okrzyknięty mianem globalnego fenomenu i zdobył ponad 65 nagród oraz 175 nominacji. Z tej okazji w przeddzień premiery na całym świecie zaplanowane zostały wyjątkowe aktywacje multimedialne. Specjalne wydarzenie odbędzie się również w Krakowie, dziś o godz. 23.00!

Znajdź