Aktualności

„Kultura odporna” – zestaw narzędzi wspierających sektor kultury

W związku z rozszerzaniem się pandemii Covid-19 i koniecznością zwalczania jej skutków, Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego przygotował pakiet działań wspierających sektor kultury i twórców – program „Kultura odporna”.

Zawieszony program „Odpowiedzialny sprzedawca”

Panująca obecnie epidemia koronawirusa wywołała poważne załamanie gospodarcze. Mając na uwadze interes ekonomiczny krakowskich przedsiębiorców, Wydział Spraw Administracyjnych postanowił zawiesić obowiązywanie programu „Krakowskie porozumienie – dobre praktyki w zakresie odpowiedzialnej sprzedaży”, którego znakiem rozpoznawczym stała się naklejka „Odpowiedzialny sprzedawca”.

Krakowskie szkoły i przedszkola otrzymują dotacje w pełnej wysokości

Stan epidemii wymusił zawieszenie zajęć w przedszkolach i szkołach. Co w takiej sytuacji z dotacjami dla niesamorządowych jednostek? – pytają media i mieszkańcy. Wyjaśniamy: w tym zakresie nic się nie zmieniło. Mimo czasowego ograniczenia funkcjonowania zarówno przedszkola, jak i szkoły i placówki otrzymują dotacje na dotychczasowych zasadach.

Kraków dowiezie personel do szpitali specjalnymi autobusami

Miasto opracowało szczegóły przewozu personelu szpitalnego do najważniejszych ośrodków w Krakowie. Od poniedziałku, 6 kwietnia będzie kursowało 10 specjalnych autobusów, które będą przeznaczone wyłącznie dla pracowników szpitali.

Klaster Innowacji Zabłocie - konsultacje w zmienionej formule

Z inicjatywy Prezydenta Krakowa, od 2 marca odbywają się konsultacje społeczne dotyczące zasad funkcjonowania Klastra Innowacji Społeczno-Gospodarczych Zabłocie 20.22. W związku z ogłoszonym stanem epidemicznym będę się one odbywać za pomocą preankiety.

Jarmark Świętojański w 2020 roku odwołany

Tegoroczna edycja Jarmarku Świętojańskiego została odwołana. Decyzję podjęli wspólnie Krakowskie Biuro Festiwalowe i koordynatorzy programowi wydarzenia Róża i Mariusz Wollny w związku z kolejnymi regulacjami władz centralnych oraz samorządowych dotyczącymi imprez kulturalnych i zgromadzeń.

Szpital im. Żeromskiego: pierwsze dziecko wyleczone z COVID-19!

Ze Szpitala im. Żeromskiego wychodzi dziś 13-letnia dziewczynka, która 23 marca trafiła do placówki z COVID-19 – chorobą wywołaną koronawirusem.

Krakowskie powietrze coraz lepsze

Poprawia się jakość powietrza w Krakowie. Świadczą o tym dane z ośmiu stacji Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, zlokalizowanych na terenie miasta. To efekt zaangażowania krakowian w wymianę ponad 45 tys. palenisk węglowych oraz wejścia w życie zakazu palenia węglem i drewnem.

W tramwajach i autobusach nie będzie włączana klimatyzacja

Zgodnie z rekomendacją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Krakowie otrzymaną z Centrum Zarządzania Kryzysowego, w trosce o bezpieczeństwo pasażerów i prowadzących, klimatyzacja w tramwajach i autobusach nie będzie włączana. Taką dyspozycję od jutra, 4 kwietnia otrzymają wszyscy kierowcy i motorniczowie.

Kolejne ostrzeżenie przed przymrozkami

Kolejne chłodne dni przed nami. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali kolejne ostrzeżenie przed przymrozkami. Obowiązuje ono aż do poniedziałku.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA