Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Upalnie i burzowo – ostrzeżenie meteorologiczne

2022-06-24

Przed nami kolejny upalny dzień. Termometry w naszym mieście wskażą nawet 34 st. C. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał także ostrzeżenie przed burzami, którym mogą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu, a także opady gradu.

Kraków solidarny z Ukrainą

Wypłata świadczeń dla Polaków goszczących uchodźców – złóż wniosek

2022-03-14

Uchwalona ustawa o pomocy ukraińskim uchodźcom określa zasady legalizacji pobytu oraz pakiet świadczeń i ulg dla obywateli Ukrainy. Świadczenia mają również otrzymać Polacy, przyjmujący uchodźców z Ukrainy. Poniżej przedstawiamy zasady, na podstawie których podmioty, w tym fizyczne, będą mogły uzyskać świadczenia.

miejskie konto wsparcia obywateli Ukrainy

Konto miejskie na darowizny dla Ukrainy

2022-03-16

W pomoc dla Ukrainy od początku wojny zaangażowane są instytucje miejskie, mieszkańcy i wolontariusze. Teraz można wesprzeć potrzebujących nie tylko uczestnicząc w zbiórce darów, ale także przekazując darowiznę na specjalnie utworzone konto. Wpłat można dokonywać w różnych walutach, a w tytule przelewu należy wpisać „Pomoc dla obywateli Ukrainy”. Dotychczas na konto wpłynęło 88 208,86 zł, 10 000,00 dolarów i 1 995,11 euro (stan na 27 czerwca).

Kraków pomaga Ukrainie

2022-06-03

Kraków już od ponad 100 dni pomaga uchodźcom, którzy przybyli do naszego miasta. Wspieramy ich w organizacji podstawowych spraw życiowych, urzędowych oraz tych, które pozwalają na prowadzenie w miarę normalnego życia.

Owcy się upiecze, a smok uraczy nas smakołykami

2022-06-17

Bez przekąsek, także w wersji wege, nie obejdą się żadne urodziny! Kraków, świętujący 50-lecie rzeźby Smoka Wawelskiego, zaprosił do współpracy nie tylko twórców lodów, ale także piekarza i cukiernika. Efekt z pewnością ucieszy owieczkę, której się upiekło, a co najważniejsze – mile zaskoczy krakowian i gości. Jednym słowem, wpuściliśmy smoka do kuchni i lada moment przekonamy się, co z tego wynikło. Jesteście ciekawi?

Zamknięcie postoju dorożek na Rynku Głównym

2022-06-27

W związku z falą upałów, od dziś, 28 czerwca, w godz. 9.30–19.00, zamknięty będzie postój dla dorożek na Rynku Głównym. Zakazany będzie również przejazd przez Rynek Główny, a także postój przed bazyliką Mariacką na ul. Mikołajskiej. Dorożkarze mogą korzystać z postojów zastępczych.

Jak zmienia się Twoje miasto?

2022-06-09

71 proc. powierzchni Krakowa objęte miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego. Przybyło zieleni, nowych parków i akwenów. Mamy więcej ekologicznych środków transportu i ścieżek rowerowych. O tych i innych pozytywnych zmianach w naszym mieście przeczytamy w najnowszym raporcie o stanie gminy Kraków, który jest podsumowaniem działalności samorządu w niełatwym 2021 roku.

Komunikacja miejska na wakacje

2022-06-22

Od soboty, 25 czerwca, obowiązują wakacyjne rozkłady miejskich autobusów, a od poniedziałku – linii tramwajowych. Zostały wprowadzone zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej w rejonie Woli Justowskiej i Krowodrzy Górki. Na ulicach pojawiły się także linie sezonowe i rekreacyjne, które wożą pasażerów m.in. na Bagry, do Kryspinowa i Przylasku Rusieckiego.

Tramwaj Bombardier

Tramwaje nie dojeżdżają do ul. Bratysławskiej

2022-06-22

Wraz z wprowadzeniem wakacyjnych rozkładów jazdy komunikacji miejskiej, od 27 czerwca zawieszone zostało kursowanie tramwajów do przystanku „Bratysławska”. Uruchomiona została zastępcza komunikacja autobusowa, która kursuje z dużą częstotliwością.

Od lipca punkt obsługi uchodźców w TAURON Arenie będzie zamknięty / З липня пункт обслуговування біженців на TAURON Arena буде закритий

2022-06-01

Jeszcze tylko do czwartku, 30 czerwca, w TAURON Arenie będzie działał punkt obsługi uchodźców. Wszystkie sprawy z zakresu pomocy socjalnej, edukacji czy pracy, które do tej pory mogli tam załatwić obywatele Ukrainy, będzie można nadal zrealizować, ale w poszczególnych punktach Urzędu Miasta Krakowa.

Лише до четверга, 30 червня, на TAURON Arena працюватиме пункт обслуговування біженців. Усі питання у сфері соціальної допомоги, освіти чи роботи, які досі могли вирішувати українські громадяни там,  можна буде вирішувати даоі, але в окремих пунктах Краківської міської адміністрації.

Znajdź