Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Aleksander Krawczuk

Nie żyje prof. Aleksander Krawczuk

2023-01-27

Zmarł prof. Aleksander Krawczuk – wybitny historyk starożytności, eseista, popularyzator antyku, autor wielu wybitnych dzieł, takich jak „Poczet cesarzy rzymskich”, „Ród Argeadów” czy „Tytus i Berenika”. W czerwcu skończyłby 101 lat.

jak oszczędzać energię

Co możesz zrobić, aby zaoszczędzić energię

2022-07-27

Postępujące zmiany klimatyczne, a także rosnące koszty energii elektrycznej i gazu wymagają szybkich działań umożliwiających oszczędzanie ciepła, energii oraz wody. Znaczenie mają więc zarówno zmiany codziennych nawyków, jak i termomodernizacja budynku czy montaż odnawialnych źródeł energii.

Aleja Róż na nowo coraz bliżej

2023-01-27

Realizacja projektu z budżetu obywatelskiego „Aleja Róż na nowo” coraz bardziej zaawansowana. Obecnie układane są chodniki, widać już zarys jak duży obszar po nasadzeniach wypełniać będzie zieleń. Inwestycja ma zostać oddana w połowie tego roku.

Kraków i UNICEF działają razem na rzecz najmłodszych

2023-01-24

Wsparcie edukacyjne, pomoc psychologiczna i ochrona zdrowia – to trzy obszary, w których już od 10 miesięcy Kraków i UNICEF podejmują wspólne działania na rzecz najmłodszych mieszkańców miasta, zarówno dzieci-uchodźców, jak i ich polskich rówieśników. W tym czasie powstało wiele inicjatyw, jak Centrum Edukacyjno-Terapeutyczne czy Słoneczne Przestrzenie Wsparcia, a także projekt Kraków Wspólnie, realizowany również podczas ferii.

Godziny obsługi mieszkańców w magistracie

2023-01-26

Urząd Miasta Krakowa przyjmuje mieszkańców we wszystkich lokalizacjach w godz. od 7.40 do 15.30. Punkty Obsługi Mieszkańców w galeriach handlowych są otwarte od poniedziałku do soboty, w godz. 10.00–18.00. Urząd Stanu Cywilnego w godz. 7.40–18.00 funkcjonuje tylko przy ul. Lubelskiej 29. W ten sposób miasto chce zmniejszyć rachunki za prąd.

Sztab WOŚP w krakowskim magistracie

2023-01-23

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zawsze może liczyć na Kraków. To jedna z tych inicjatyw, które wyzwalają w nas mnóstwo chęci do działania w szczytnym celu. Już w najbliższą niedzielę odbędzie się 31. finał akcji. Tego dnia siedzibą sztabu WOŚP będzie magistrat przy pl. Wszystkich Świętych 3-4.

Powstał raport o Białych Morzach

2023-01-26

Jest już dostępny raport z konsultacji społecznych, które były prowadzone w sprawie sposobu zagospodarowania Białych Mórz. To 35-hektarowy poprzemysłowy teren pomiędzy ulicami Totus Tuus, Herberta, Podmokłą a rzeką Wilgą.

 ul. Królowej Jadwigi / ul. 28 Lipca 1943

Od 30 stycznia II etap przebudowy ul. Królowej Jadwigi

2022-10-04

W poniedziałek, 30 stycznia rozpocznie się drugi etap przebudowy ul. Królowej Jadwigi – na odcinku od ul. Robla do ul. Jesionowej. Zamknięte zostanie skrzyżowanie z ul. 28 Lipca 1943. Poniżej zamieszczamy informacje dotyczące zmian w organizacji ruchu drogowego i komunikacji miejskiej, a także aktualizowany na bieżąco tygodniowy harmonogram prac.

Prezydent Krakowa przekazał na WOŚP rękawice bokserskie Kliczki

2023-01-11

Zbliża się 31. finał WOŚP, a z nim tradycyjna już aukcja prosto z Krakowa. Licytowaliśmy fragment słynnego Szkieletora, replikę dzwonu Zygmunt, a w tym roku – czas na rękawice bokserskie od Witalija Kliczki! Ten symboliczny przedmiot, który na licytację przekazał prezydent Jacek Majchrowski, jest prezentem od mera Kijowa w podziękowaniu za pomoc, jaką krakowianie ofiarowali walczącej Ukrainie.

ulica Krupnicza wizualizacja 3

Ostatnie trzy etapy prac przy ul. Krupniczej

2022-09-15

Ulica Krupnicza, na odcinku od Teatru Bagatela do ul. Szujskiego, przechodzi metamorfozę. Ze względu na złożoność działań, w tym m.in. badania archeologiczne, wzmocnienie podłoża i przebudowę sieci gazowej, termin oddania ulicy mieszkańcom uległ zmianie. Przed nami ostatnie trzy etapy jej rewitalizacji. Zakończenie prac zaplanowano na koniec kwietnia.

Znajdź