Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Kraków kandydatem do tytułu „Miasto Przyjazne Dzieciom”

2023-09-26

26 września w pałacu Potockich prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wraz z dyrektor generalną, prezesem zarządu UNICEF Polska Renatą Bem podpisali porozumienie o przystąpieniu Krakowa do programu UNICEF „Miasto Przyjazne Dzieciom”. Aby zyskać to miano, Kraków powinien wypełnić zobowiązania określone w opracowanym i uzgodnionym planie działania.

III

Rozbudowa al. 29 Listopada: kolejny etap prac w rejonie ul. Powstańców

2023-09-26

Przed nami drugi etap czasowej organizacji ruchu na skrzyżowaniu rozbudowywanej al. 29 Listopada i ul. Powstańców. Zmiany zostaną wprowadzone w środę, 4 października, o godz. 7.00.

Nowe usługi w Punkcie Obsługi Przedsiębiorcy!

2023-09-15

Urząd Miasta Krakowa od 2 października rozszerza zakres usług dostępnych w Punkcie Obsługi Przedsiębiorcy przy ul. Zabłocie 22 o nowe stanowiska informacyjno-obsługowe: Grodzkiego Urzędu Pracy, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz okręgu małopolskiego Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

Krakowski Ośrodek Kariery

Miasto wspiera zawodowe wybory młodych krakowian

2023-09-26

Krakowski Ośrodek Kariery, specjalizujący się w doradztwie zawodowym, do wachlarza ciekawych projektów realizowanych z dziećmi i młodzieżą dodaje kolejną inicjatywę – Kuźnię Zawodowców. Wszystkie przedsięwzięcia łączy jeden cel: wsparcie uczniów wybierających ścieżkę kariery, m.in. poprzez pokazanie oferty i możliwości nauki w krakowskich szkołach technicznych i branżowych.

Jak Strefa Czystego Transportu ochroni zdrowie krakowian?

2023-09-21

W Krakowie dużo zostało już zrobione dla polepszenia jakości powietrza, ale jak wielokrotnie podkreślają w swoich wypowiedziach mieszkańcy, nie są to wciąż działania wystarczające. Stąd decyzja o podjęciu dalszych kroków – w tym przypadku znacznego ograniczenia zanieczyszczeń pochodzących z transportu. Strefa Czystego Transportu to skuteczna metoda poprawy jakości powietrza, a tym samym ochrony zdrowia ludzi mieszkających na objętym nią terenie.

Stop Smog

Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starych urządzeń grzewczych

2023-09-18

Od 25 września do 27 października trwa nabór wniosków o udzielenie dotacji w ramach programu „Stop smog” na inwestycje, które będą realizowane w 2024 r.

9. Cracovia Półmaraton Królewski

Zapisy do 9. Cracovia Półmaratonu Królewskiego oraz biegu Piątka dla krakowskiego sportu przedłużone!

2023-09-26

Z uwagi na duże zainteresowanie 9. Cracovia Półmaratonem Królewskim, organizator zdecydował się zwiększyć limit startujących do 8888 zawodników oraz przedłużyć zapisy do piątku, 29 września włącznie. Do tego samego dnia został wydłużony termin przyjmowania zgłoszeń do biegu na 5 km Piątka dla krakowskiego sportu.

Zagłosuj w budżecie obywatelskim!

2023-09-21

Od 22 września, aż do 6 października można głosować na projekty zgłoszone do tegorocznej, jubileuszowej, edycji budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy mają dwa tygodnie, aby wybrać najciekawsze projekty miejskie i dzielnicowe. Warto głosować, bo takie projekty tworzą historię miasta i zmieniają nasze najbliższe otoczenie!

Problemy z działaniem Centralnego Rejestru Wyborców

2023-09-26

Z uwagi na problemy z bardzo powolnym działaniem Centralnego Rejestru Wyborców, obsługa klientów w sprawach wyborczych (wydawanie zaświadczeń o prawie do głosowania, zmiana miejsca głosowania) trwa dłużej niż zwykle. W miarę możliwości prosimy o odłożenie wizyty w urzędzie na inny dzień.

Remont ul. Kościuszki i Zwierzynieckiej: większy zakres prac przy sieci gazowej

2023-09-14

Trwa przebudowa ulic Kościuszki i Zwierzynieckiej. Wkrótce na teren inwestycji wkroczą ekipy gazowni. Ich roboty obejmą całą sieć gazową. Te prace nie były planowane w takiej skali, uwzględniono jednak prośbę zgłoszoną przez właściciela sieci gazowej.

Znajdź