Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Kraków będzie leczył niepłodność metodą in vitro

2022-01-21

Już w połowie marca ruszy „Gminny program leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Krakowa”. 21 stycznia ogłoszono konkurs ofert na realizację programu. To dobra wiadomość dla par, które zmagają się z niepłodnością, gdyż leczenie będzie dofinansowane przez miasto.

Magistrat

Urząd Miasta Krakowa zamknięty dla bezpośredniej obsługi

2022-01-21

Z uwagi na gwałtowny wzrost liczby zakażeń koronawirusem, od poniedziałku, 24 stycznia, aż do odwołania, wszystkie lokalizacje Urzędu Miasta Krakowa będą zamknięte dla bezpośredniej obsługi klienta. Zamknięte będą również Punkty Obsługi Mieszkańców w galeriach handlowych.

Tatry

Krakowski strażnik miejski uratował turystę w Tatrach

2022-01-21

Kilka dni temu w rejonie Koziego Wierchu w Tatrach doszło do wypadku – turysta poślizgnął się i spadł ze stromego zbocza około 200 metrów w kierunku Doliny Pięciu Stawów Polskich. Tylko dzięki pomocy krakowskiego strażnika miejskiego nie doszło do tragedii. Poturbowany mężczyzna został przetransportowany do zakopiańskiego szpitala śmigłowcem.

Wodociągi Miasta Krakowa obsługują interesantów w trybie zdalnym

2022-01-21

W związku sytuacją epidemiczną, Wodociągi Miasta Krakowa uruchomiły rezerwę kadrową, co zapewni bezpieczeństwo i niezawodność dostaw wody oraz odbiór i skuteczne oczyszczanie ścieków. Dodatkowo, mając na uwadze bezpieczeństwo zdrowotne klientów i pracowników Centrum Obsługi Mieszkańców przy ul. Senatorskiej 9, od 24 stycznia obsługa interesantów będzie prowadzona wyłącznie w formie zdalnej.

 

Park w Czyżynach najlepiej zagospodarowaną przestrzenią publiczną!

2022-01-21

Towarzystwo Urbanistów Polskich zdecydowało, że zrewitalizowany park w Czyżynach jest najlepiej zagospodarowaną przestrzenią publiczną w zieleni w Polsce w 2020 r.

Czy kamieniołom Libana stanie się użytkiem ekologicznym?

2022-01-21

Od 27 stycznia do 18 lutego prowadzone będą konsultacje społeczne w sprawie ustanowienia użytku ekologicznego „Kamieniołom Libana”.

Ekostrefy grafika

Z każdą godziną w Krakowie przybywa sześć nowych drzew

2022-01-21

56 612 – tyle drzew zostało posadzonych w 2021 r. – informuje Zarząd Zieleni Miejskiej. Dane są na bieżąco aktualizowane na stronie internetowej jednostki.

Wiadukt nad 29 listopada

Od lutego ograniczony ruch na wiadukcie nad al. 29 Listopada

2022-01-21

Przegląd techniczny estakady nad al. 29 Listopada, w ciągu ulic Lublańskiej i Opolskiej, wykazał pęknięcia wiaduktu. Na podstawie zleconej po tym przeglądzie ekspertyzy, Zarząd Dróg Miasta Krakowa zdecydował ograniczyć tonaż pojazdów przejeżdżających po estakadzie. Zmiany zaczną obowiązywać od wtorku, 1 lutego.

Dąb szypułkowy na bulwarze Wołyńskim

Nowe pomnikowe drzewa w Krakowie

2022-01-21

Kraków już wkrótce będzie miał 18 nowych pomników przyrody. Na liście drzew objętych ochroną są dęby szypułkowe, wiązy, buki, ale także wierzba biała, jesion i olsza czarna. Na jednej z najbliższych sesji Rada Miasta Krakowa zdecyduje o dopisaniu tych drzew do istniejącego już wykazu. Aktualnie na krakowskiej liście pomników znajdują się już 342 obiekty.

Wylicytuj Krakowską Wyprawkę

2022-01-21

Krakowska Wyprawka to zestaw upominków przekazywanych nowo narodzonym mieszkańcom, którego nie można nigdzie kupić. Teraz, w związku z 30. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można je jednak wylicytować. Na nowych właścicieli czekają dwa komplety Krakowskiej Wyprawki.

Znajdź