Aktualności

Nowy neon nad wejściem do punktu Zgody 7
Komunikat archiwalny 2020-02-10

Od kilku dni mieszkańcy Nowej Huty podziwiają piękny neon, który oświetla wejście do przytulnego wnętrza punktu Zgody 7. Mieści się tam oddział informacji miejskiej InfoKraków oraz Cafe NOWA Księgarnia, w której można napić się pysznej kawy, rozgrzać gorącą czekoladą i kupić jedną z dwóch tysięcy dostępnych książek. W lutym na gości Zgody 7 czeka szereg interesujących spotkań i warsztatów: od podróży na skraj Rosji, przez rozmowy o medytacji czy kulturze w Nowej Hucie, po świętowanie… Dnia Kota.

Ferie w Nowej Hucie pełne atrakcji
Komunikat archiwalny 2020-02-05

Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta to 13 klubów, zlokalizowanych w różnych częściach dzielnicy. Każdy z nich zadbał o to, aby tegoroczne ferie zimowe wypełnić różnorodnymi atrakcjami – jest więc czas na małe szaleństwa, na odpoczynek i rekreację, na zdobywanie nowych umiejętności, a także na poszerzanie wiedzy i integrację z rówieśnikami.

Z nami połaź! Pan Tadeusz oprowadza po Nowej Hucie

W niedzielę, 26 stycznia ci, którym chłód niestraszny, mogli wziąć udział w wycieczce po Nowej Hucie z niezwykłym przewodnikiem. Pan Tadeusz Filipowski na własnej skórze odczuł, co to brak dachu nad głową. Postanowił jednak wziąć sprawy w swoje ręce – zaczął oprowadzać po dzielnicy, w której mieszka już 60 lat. Spacer z panem Tadeuszem to część cyklu „Z nami połaź” – projektu aktywizującego osoby w kryzysie bezdomności. Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Gminy Miejskiej Kraków i Województwa Małopolskiego.

Tak świętowaliśmy 70-lecie Nowej Huty
Komunikat archiwalny 2020-01-21

Koncerty, spektakle, warsztaty, zabawy na świeżym powietrzu, jarmark bożonarodzeniowy sylwester, mapping, specjalne wydawnictwo jubileuszowe z kalendarium wydarzeń i artykułami o Nowej Hucie oraz piknik z okazji Dnia Otwartego Magistratu w pobliżu budynku urzędu na os. Zgody – tak świętowaliśmy 70. urodziny Nowej Huty w 2019 roku.

Zapoznaj się z planem „Mistrzejowice – południe”

Po raz drugi do publicznego wglądu trafił projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Mistrzejowice – południe”. Jak zmienił się dokument względem pierwszej propozycji z ubiegłego roku?

Sylwester w Krakowie: trzy miejsca z międzypokoleniową rozrywką

Andrzej Dąbrowski, Krystyna Prońko, Ten Typ Mes oraz Ralph Kaminski w ramach projektu „Albo inaczej”, Jan-rapowanie oraz The Dumplings na Rynku Głównym. W alei Róż największa sylwestrowa prywatka prowadzona przez Hirka Wronę, wieńcząca obchody 70. urodzin Nowej Huty, a na Rynku Podgórskim wielka sala balowa rodem z minionych epok. Tegoroczny Sylwester w Krakowie to trzy lokalizacje z międzypokoleniową rozrywką.

Świąteczna zbiórka dla dzieci z „Żeromskiego”

„Puszka dla chorego maluszka” – pod takim hasłem aktorzy Teatru Ludowego i lekarze z „Żeromskiego” zbierają pieniądze dla małych pacjentów. Każdy, kto chciałby wspomóc akcję na rzecz zakupu sprzętu dla oddziału pediatrycznego w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego, może to zrobić do końca grudnia przed zaplanowanymi spektaklami na Dużej Scenie i Scenie pod Ratuszem.

Kolędy na trzech tenorów w Nowej Hucie
Komunikat archiwalny 2019-12-28

Jak co roku tematem zimowego koncertu z cyklu „Nowa Huta. Dlaczego nie?” są kolędy. W tym roku organizatorzy zapraszają do Nowej Huty na bożonarodzeniowy występ trzech tenorów – Piotra Karzełka, Alexandra Martineza i Jakuba Oczkowskiego.

Kalendarium obchodów 70-lecia Nowej Huty
Komunikat archiwalny 2019-12-23

W tym roku Nowa Huta obchodzi jubileusz 70-lecia. Oto wykaz wydarzeń rocznicowych.