Biznes rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wyniki konsultacji w sprawie alkoholu

Miasto opublikowało szczegółowe wyniki konsultacji społecznych w sprawie zmian przepisów regulujących zasady sprzedaży alkoholu. Wykaz uwag i propozycji złożonych przez uczestników konsultacji  dostępny jest pod adresem: www.bip.krakow.pl.

Fot. ngo.krakow.pl
ngo.krakow.pl

W ramach konsultacji wpłynęło 150 uwag i propozycji, w większości za wprowadzeniem ograniczeń zarówno liczby punktów jak i godzin sprzedaży. Najwięcej uwag złożyły osoby prywatne. Propozycje przedstawiły również Rada Dzielnicy I Stare Miasto, Rada Dzielnicy XIV Chyżyny, Małopolska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Krakowska Kongregacja Kupiecka oraz Zgromadzenie Zakonne Sióstr Prezentek.

Wyniki konsultacji będzie analizować Rada Miasta Krakowa nowej kadencji – do wyłącznej kompetencji Rady należy zmiana obowiązujących w tym zakresie uchwał.

Przypomnijmy, żekonsultacje prowadzone były od 18 lipca do 30 września. Dotyczyły zmian obowiązujących uchwał Rad Miasta Krakowa regulujących m.in. zasady usytuowania sklepów, liczby punktów sprzedaży tzw. „mocnego" alkoholu, czy miejsc, w których sprzedaż i spożywanie alkoholu są zabronione. Prezydent Miasta Krakowa zaproponował zmniejszenie limitu wydawanych zezwoleń o 150 punktów.

Z treścią obowiązujących uchwał i proponowanych zmian można było się zapoznać się w siedzibach Urzędu Miast Krakowa, w siedzibach poszczególnych Rad i Zarządów Dzielnic Miasta Krakowa oraz w formie elektronicznej za pośrednictwem Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Krakowa, Miejskiej Prezentacji Internetowej Magiczny Kraków, Serwisu Dialog Społeczny, a także za pośrednictwem Dwutygodnika Miejskiego Krakow.pl.

pokaż metkę
Autor: KINGA SADOWSKA
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat