Nasze miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

W Małym Płaszowie powstaną mieszkania komunalne

Rozpoczyna się budowa mieszkań komunalnych. W bloku przy ul. Mały Płaszów będzie 48 lokali. To kolejna mieszkaniowa inwestycja Miasta w ostatnich czterech latach.

To dobra informacja dla osób oczekujących na gminne lokum. Przy ul. Mały Płaszów rozpoczyna się budowa bloku komunalnego, w którym znajdzie się 48 mieszkań. – Zależy nam na jak najszybszej realizacji tego zadania. Budowa mieszkań komunalnych na ul. Mały Płaszów zakończy się za półtora roku – mówił Tadeusz Trzmiel, Zastępca Prezydenta Krakowa podczas inauguracji inwestycji.

Zadanie realizowane jest przez firmę DORBUD SA za około 6 mln zł. W budynku powstanie 10 mieszkań o powierzchni 25 m2, 24 - o powierzchni między 25 a 35 m2 oraz 14 lokali do 45 m2. Na parterze budynku będzie 5 lokali dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

W projekcie przewidziano 60 miejsc parkingowych naziemnych (w tym 2 dla niepełnosprawnych), ogrodzony plac zabaw o powierzchni ok. 220m2, wyposażony w piaskownicę, zjeżdżalnię, drabinki, podwójną huśtawkę, dwie huśtawki typu ważki. Miejsca parkingowe oraz plac zabaw będą ogólnodostępne, teren działki nie będzie ogrodzony.

Do mieszkań na Małym Płaszowie będą kierowane osoby z orzeczoną eksmisją z mieszkań prywatnych. Ponadto będą to osoby znajdujące się na liście oczekujących na gminne lokum. - Z uwagi na fakt, że są to nowe lokale zostanie przeprowadzony bardzo staranny dobór najemców. Będą to osoby, które nie naruszają porządku domowego w dotychczasowym miejscu zamieszkania, dbają o zajmowane mieszkania oraz posiadają środki finansowe umożliwiające regulowanie płatności tytułem czynszu – nadmieniał Tadeusz Trzmiel.

Warto pamiętać, że to nie pierwsza inwestycja mieszkaniowa Gminy w ostatnich czterech latach. Latem 2013 roku Miasto zakończyło inwestycję przy ul. Działkowej. Powstały tam cztery wielorodzinne budynki mieszkalne z 82 lokalami. Łączny koszt inwestycji wyniósł ok. 10 971 000 złotych.

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2014-11-25
Data aktualizacji: 2014-11-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź