Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Nowy KRAKÓW.PL już dostępny

W ręce krakowian trafił najnowszy numer Dwutygodnika Miejskiego „KRAKÓW.PL", a w nim m.in. informacje dotyczące Forum Ekonomicznego w Krynicy i promowania innowacyjności akademickiej, a także rozmowa z Lesławem Fijałem, Skarbnikiem Miasta Krakowa o sytuacji finansowej miasta, kryzysie i decyzjach podejmowanych przez rząd i ministra finansów.

4 września rozpoczęło się trzydniowe Forum Ekonomiczne w Krynicy – jedno z najważniejszych krajowych wydarzeń gospodarczych, zwane często „polskim Davos". Nie zabrakło tam Krakowa, który od pięciu lat jest jednym z najważniejszych partnerów forum. Jako miasto bez wątpienia na wskroś „studenckie" będziemy zachęcać uczestników forum do dyskusji na temat innowacyjności akademickiej. Więcej informacji na temat Forum Ekonomicznego oraz akcji promocyjnej zachęcającej studentów do podjęcia edukacji w naszym mieście można znaleźć w artykule „Kraków stawia na młodych".

W numerze znajdziemy ponadto felieton prezydenta Jacka Majchrowskiego o janosikowym, podsumowanie wielotygodniowych spotkań i rozmów dotyczących krakowskiej edukacji, a także prezentację wyników międzynarodowego konkursu „Kraków – Nowa Huta przyszłości". Będzie także o akcji „Miejsce przyjazne seniorom", o zbliżającym się Tygodniu Zrównoważonego Transportu oraz o ofercie przygotowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji Kolna. Nie zabraknie też aktualności ze świata kultury – zwłaszcza że nadchodzący weekend zapowiada się bardzo atrakcyjnie: w nocy z piątku na sobotę odbędzie się Noc Poezji, a już w niedzielę zainauguruje dziesiąta, jubileuszowa edycja festiwalu Sacrum Profanum. A miłośników historii Krakowa tradycyjnie zachęcamy do lektury tekstu Michała Kozioła poświęconego 56. pułkowi piechoty.

To wszystko w najnowszym wydaniu KRAKOWA.PL!

Przypominamy, że dwutygodnik miejski KRAKÓW.PL dostępny jest w budynkach Urzędu Miasta Krakowa przy pl. Wszystkich Świętych 3-4, ul. Grunwaldzkiej 8, ul. Lubelskiej 27, w Rynku Podgórskim 1 i 2, na os. Zgody 2, przy ul. Stachowicza 18, al. Powstania Warszawskiego 10, ul. Wielopole 18a, ul. Wielickiej 28a, ul. Sarego 4 oraz w szpitalach miejskich i siedzibach jednostek miejskich.

KRAKÓW.PL otrzymać można także w sieci saloników prasowych KOLPORTER S.A.: al. 29 Listopada 95, ul. Konfederacka 1, al. Pokoju 20, ul. Wysłouchów 22a, ul. Wysłouchów 27, ul. Kamieńskiego 1b, ul. Długa 63, ul. Beskidzka/Witosa 28, ul. św. Tomasza 25, ul. Librowszczyzna 4, ul. Krowoderska 24, ul. Kalwaryjska 42, ul. Kniaźnina (Biedronka), ul. Słoneckiego 9, ul. Powstańców 34c, ul. Kościuszki 17, os. Bohaterów Września 58, ul. Misiołka 1, ul. Jerzmanowskiego 12, ul. Nowohucka 52, al. Krasickiego 30, ul. Bora-Komorowskiego 31, ul. Pawia 5, ul. Nowohucka 33a, ul. Ćwiklińskiej 18, ul. Wadowicka 6. (BKG)

pokaż metkę
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat