Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Znakomite fotografie i tekst o Krakowie w National Geographic

W hiszpańskiej wersji magazynu dedykowanym podróżom „National Geographic Viajes" znajdziemy obszerny artykuł o naszym mieście. „Serce średniowiecznej Polski" – tak dziennikarze jednego z najbardziej znanych na świecie czasopism określają Kraków. Na kilkunastu stronach czytelnicy poznają historię miasta, najważniejsze zabytki, ciekawe miejsca oraz otrzymują garść praktycznych porad dotyczących pobytu w Krakowie.

Pierwsza wzmianka o Krakowie jest już na okładce miesięcznika. Później czytamy między innymi: „Kraków jest sercem kulturalnym i artystycznym Polski. Niegdyś to miasto królów. Dziś sztuki i festiwali".

Na początku tekstu dziennikarze opisują historię miasta – tę prawdziwą i tę z legend. Nie brakuje oczywiście najbardziej znanej legendy – o Smoku Wawelskim. W artykule czytamy też o najbardziej znanych krakowskich festiwalach, muzeach i wydarzeniach kulturalnych. Sporo akcentów położonych jest na literaturę. National Geographic przypomina, że Kraków jest Stolicą Literatury oraz, że mieszkali tutaj nobliści: Czesław Miłosz czy Wisława Szymborska.

„Na Rynku Głównym można wysłuchać hejnału, który płynie z Wieży Mariackiej" – pisze autorka tekstu Manena Munar.

To wszystko bogato ilustrowane jest zdjęciami miasta. Na pięknych fotografiach, wykonywanych głownie nocą i wczesnym rankiem, widzimy Sukiennice, Zamek Królewski na Wawelu, Rynek Główny, Kościół Mariacki, Teatr im. Juliusza Słowackiego czy Barbakan.

Dziennikarka, opisując Kraków, zachęca czytelników, aby odwiedzili miasto. Dlatego też artykule znajdziemy użyteczne informacje dla turystów: co warto zobaczyć, jak dostać się do poszczególnych wartych odwiedzenia miejsc, jak spędzić wolny czas oraz co można zwiedzieć wybierając się na wycieczkę poza miasto.

pokaż metkę
Autor: ŁUKASZ MORDARSKI
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2014-10-30
Data aktualizacji: 2014-10-31
Powrót

Zobacz także

Znajdź