Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wszystkich Świętych 2014

Przed nami okres Wszystkich Świętych. Jak co roku Miasto przygotowało specjalną ofertę przewozową komunikacji miejskiej, aby zachęcać kierowców do dojazdu na cmentarze autobusami i tramwajami. Tym bardziej, że w okolicach krakowskich nekropolii czekają nas utrudnienia w ruchu.

Fot. Magiczny Kraków
Magiczny Kraków

- W zasadzie wszystkie inwestycje utrudniające poruszanie się po mieście uda się zrealizować przed Wszystkich Świętych. Komunikacja tramwajowa nie będzie działać jedynie na pl. Centralnym – informuje Jerzy Marcinko, dyrektor ZIKIT. Pod koniec miesiąca utrudnienia drogowe skończą się m.in. na ulicach Na Zjeździe, Kocmyrzowskiej i Lipskiej. W pełni przejezdna będzie też ulica Mogilska.

- Warto skorzystać z autobusu czy tramwaju, tym bardziej, że koło krakowskich nekropolii wprowadzone zostaną znaczne ograniczenia w ruchu kołowym oraz ograniczenia w zatrzymywaniu się – mówi dyrektor Jerzy Marcinko. W sumie w okresie wszystkich Świętych będzie 16 dodatkowych linii autobusowych i 7 tramwajowych.

Warto pamiętać, że do cmentarzy dojazd samochodem osobowym będzie utrudniony, czy wręcz niemożliwy. Na ulicach w rejonie nekropolii będą ograniczenia w parkowaniu. Dlatego kierowcy powinni przestrzegać oznakowania drogowego.

Tegoroczną nowością będzie testowe dopuszczenie ruchu rowerowego pod cmentarz Batowicki. Przypomnijmy, że dotychczas w okresie Wszystkich Świętych jednoślady nie mogły dojeżdżać do krakowskich nekropolii.

W okolicach cmentarzy zobaczymy też więcej patroli Straży Miejskiej. Funkcjonariusze wspólnie z policjantami, będą czuwać nad porządkiem i bezpieczeństwem.

Jak co roku w okresie Wszystkich Świętych dłużej czynne będą też cmentarze. Uruchomione zostaną dodatkowe dyżury dla mieszkańców. Przypomnijmy, że od kilku lat, na stronie www.cmentarze.krakow.pl, z powodzeniem działa lokalizator grobów – narzędzie, które ułatwia znalezienie miejsca pochówku rodziny i bliskich.

GODZINY OTWARCIA CMENTARZY KOMUNALNYCH

27-30 października - 7.00-19.00

31 października - 7.00-20.00

1 listopada - od 7.00 do ostatniego odwiedzającego

2 listopada - 7.00-22.00

Zobacz także:

PUNKTY INFORMACYJNE I INFRASTRUKTURA

LOKALIZATOR GROBÓW

UŁATWIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH

ZMIANY ORGANIZACJI RUCHU W OKOLICACH CMENTARZY

KOMUNIKACJA MIEJSKA

BEZPIECZEŃSTWO

KWESTA

MAPY CMENTARZY

INFORMACJA STRAŻY MIEJSKIEJ

ODPADY

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 2014

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: PAULINA POLAK
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat