Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Budżet obywatelski - przed nami głosowanie

438 zadań - spośród tylu będziemy wybierać w głosowaniu nad budżetem obywatelskim miasta Krakowa. Lista zadań oraz szczegółowa instrukcja dotycząca zasad głosowania jest dostępna na stronie www.budzet.krakow.pl

Zapraszamy do odwiedzenia strony www.budzet.krakow.pl gdzie można znaleźć informacje na temat projektów, na które mieszkańcy Krakowa będą mogli głosować od 27 września do 5 października. Wykaz zadań będzie też dostępny w formie papierowej w siedzibach Rad Dzielnic. Dodatkowo z listą zadań będzie można zapoznać się w punktach głosowania.

Aby zagłosować trzeba być mieszkańcem Krakowa i mieć ukończone 16 lat w dniu głosowania. Na karcie do głosowania należy podać imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz nr PESEL. Karty do głosowania wypełnione niewłaściwie będą uznane za nieważne.

Głosować będzie można na dwa sposoby: na stronie internetowej www.budzet.krakow.pl poprzez wypełnienie elektronicznego formularza karty do głosowania lub w siedzibach Rad Dzielnic. Na stronie www.budzet.krakow.pl znajduje się informacja o punktach głosowania. Informacja będzie zamieszczona również na tablicach ogłoszeń w siedzibach Rad Dzielnic i wszystkich lokalizacjach Urzędu Miasta Krakowa.

Wychodząc naprzeciw potrzebom niepełnosprawnych mieszkańców została udostępniona karta do glosowania. W przypadku kiedy nie możemy osobiście odwiedzić jednego z punktów głosowania - wydrukowaną i wypełnioną kartę do głosowania można przekazać osobie, która w naszym imieniu wrzuci kartę do urny ustawionej w punktach głosowania - w wyznaczonych miejscach i godzinach.

Weryfikacji ilości oddanych głosów służy nr PESEL. Każdy głosujący musi oddać głos na 10 różnych propozycji zadań (5 głosów na zadania o charakterze lokalnym w jednej wybranej przez siebie dzielnicy i 5 głosów na zadania o charakterze ogólnomiejskim), przy czym najwyżej ocenione przez głosującego zadanie otrzymuje 5 punktów, a najniżej 1 punkt.

Od połowy września krakowianie są zapraszani do udziału w głosowaniach, w których zadecydują, które zadania zostaną ostatecznie realizowane ze środków budżetu obywatelskiego. Planowane jest zamieszczenie tematycznych reklam w lokalnej prasie i internecie oraz ekspozycja billboardów i citylightów w przestrzeni miejskiej. Dodatkowo w każdej dzielnicy kolportowane będą również tematyczne ulotki zawierające informacje o projektach oraz terminach i miejscach głosowań.

Przypomnijmy; 16 czerwca br. upłynął termin składania propozycji zadań do budżetu obywatelskiego Krakowa. Mieszkańcy zdecydują na co zostanie wydanych 4,5 mln zł. 2,7 mln zł będzie przeznaczone na zadania o charakterze ogólnomiejskim, natomiast 1,8 mln zł zostanie wydane na zadania dzielnicowe.

pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2014-09-24
Data aktualizacji: 2014-09-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź