Komunikat archiwalny

Krakowskie produkty walczą o Certyfikat POT

Kraków Arena została zakwalifikowana do ogólnopolskiego etapu konkursu na „Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT". Do regionalnego etapu zgłosiło się 17 podmiotów z Małopolski. Małopolska Organizacja Turystyczna wyłoniła cztery, które znalazły się w drugim etapie.

Krakowskie produkty walczą o Certyfikat POT
Fot. ZIS

W kategorii „Ogólny Certyfikat POT" znalazły się: „Konkurs na najpiękniejsza szopkę krakowską", „Kompleks Bukovina Terma Hotel Spa" oraz wspomniana Kraków Arena jako „największa i najnowocześniejsza w Polsce hala widowiskowo – sportowa". Z kolei w kategorii „Złoty Certyfikat POT" kapitała wskazała projekt „Śladami europejskiej tożsamości Krakowa – szlak turystyczny po Podziemiach Rynku Głównego".

W ogólnopolskim etapie konkursy Polska Organizacja wyłoni najlepsze produkty, które uzyskają Certyfikat POT. Gala odbędzie się 24 października podczas Targów Salon w Poznaniu.

Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT, ma na celu wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla zwiedzających produktów turystycznych, ich popularyzacje oraz wspieranie inicjatyw lokalnych i regionalnych.

Pokaż metkę
Autor: ŁUKASZ MORDARSKI
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Zobacz także