Nasze miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Finał Tour de Pologne - informacje i utrudnienia

Kto wygra 69. Tour de Pologne? Czy będzie to Michał Kwiatkowski z Omega Pharma-Quick Step? A może Włoch Moreno Moser z Liquigas-Cannondale, który wygrał królewski, szósty etap wyścigu i wrócił na pozycję lidera? O tym wszystkim przekonamy się już dziś (16 lipca, poniedziałek) podczas ostatniego – siódmego etapu wyścigu, który zostanie rozegrany na ulicach Krakowa i Wieliczki. Przypominamy, że uliczne kryterium spowoduje utrudnienia w ruchu i apelujemy o wyrozumiałość i dostosowanie się do poleceń kierujących ruchem.

„Tour de Pologne to impreza wyjątkowa pod każdym względem – uważa Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. „Przede wszystkim ma ogromne znaczenie promocyjne dla naszego Miasta, które odwiedzą nie tylko zawodnicy i kibice ale także dziennikarze z całego świata. Zachęcam wszystkich do wspólnego kibicowania kolarzom w Krakowie, a tych, którzy nie mogą tu dziś być do oglądania telewizyjnych transmisji z wyścigu, w których Kraków za każdym razem wygląda przepięknie" – dodaje.

Finał Tour de Pologne odbędzie się w Krakowie już po raz piąty. O godz. 15:20 kolarze wyruszą ze startu honorowego na Rynku Głównym, a około godz. 18:30 zakończą rywalizację na Błoniach Krakowskich, przy Alei Focha. Podczas ostatniego etapu wyścigu kolarze będą mieli do pokonania ponad 130 km.

VII etap Tour de Pologne poprowadzono następującą trasą: Rynek Główny, ul. św. Anny, ul. Studencka, ul. Garncarska, ul. Krupnicza, al. Mickiewicza, al. 3 Maja, ul. Piastowska, ul. Królowej Jadwigi, al. Focha, al. Krasińskiego, ul. Konopnickiej, ul. Kamieńskiego (jezdnia dla kierunku Wieliczka – Kraków) ul. Wielicka (jezdnia dla kierunku Wieliczka – Kraków) – m. Wieliczka – ul. Wielicka (jezdnia dla kierunku Wieliczka – Kraków), ul. Kamieńskiego (jezdnia dla kierunku Wieliczka – Kraków), ul. Konopnickiej, ul. Zwierzyniecka, ul. Powiśle, ul. Podzamcze, ul. Grodzka, Rynek Główny, ul. Św. Anny, ul. Studencka, ul. Garncarska, ul. Krupnicza, al. Mickiewicza, al. 3 Maja, ul. Piastowska, ul. Królowej Jadwigi, al. Focha, al. Krasińskiego, ul. Konopnickiej (zawrotka przed Rondem Matecznego), ul. Konopnickiej, ul. Zwierzyniecka, ul. Powiśle, ul. Podzamcze, ul. Grodzka, Rynek Główny (7 pętli Rynek Główny – Błonia – ul. Konopnickiej, meta na al. Focha).

O godz. 5:30 zamknięta dla ruchu została al. Focha oraz ul. Kałuży, a o godz. 12:30 - al. 3 Maja oraz ul. Piastowskiej na odcinku od Cichego Kącika do ul. Królowej Jadwigi. Zamknięcie całej trasy przejazdu wyścigu głównego nastąpi o godz. 14:30. Za zgodą policji możliwe będą przecięcia poprzeczne trasy do czasu rozpoczęcia wyścigu.

Przywrócenie do ruchu ul. Wielickiej, ul. Kamieńskiego nastąpi po powrocie peletonu z Wieliczki (ok. godz. 17:00). Natomiast na ul. Piastowskiej, al. Mickiewicza, al. Krasińskiego, ul. Konopnickiej ruch powróci około godz. 19:30, a na al. 3 Maja około godz. 20:30. Najpóźniej, bo około godz. 22:00 otwarte zostaną al. Focha oraz ul. Kałuży. Pozostałe ulice na trasie przejazdu będą przywracane do ruchu sukcesywnie po zakończeniu wyścigu (około godz. 19:30–20:00).

W celu zmniejszenia uciążliwości zostaną wprowadzone następujące rozwiązania:

- dopuszczony będzie ruch pojazdów wokół Rynku Głównego jednym pasem pomiędzy ulicami Sienna a Szewską,

- w ciągu al. Mickiewicza na odcinku od zawrotki przy ul. Ingardena do ul. Krupniczej utrzymany zostanie dla ruchu pojazdów lewy pas ruchu w kierunku ul Czarnowiejskiej,

- na ul. Konopnickiej dopuszczony zostanie wyjazd z ul. Ludwinowskiej do ul. Dietla,

- zostanie utrzymany wyjazd z ul. Bieżanowskiej na ul. Wielicką w kierunku ul. Dworcowej,

- na ul. Królowej Jadwigi na odcinku od skrzyżowania z ul. Piastowską do skrzyżowania z al. Focha udostępniony będzie przejazd w kierunku Salwatora,

- na ul. Piastowskiej utrzymany zostanie wyjazd prawym pas ruchu na odcinku od mostu na Rudawie w kierunku ul. Królowej Jadwigi.

Ponadto w zależności od przebiegu wyścigu – za zgodą kierującego ruchem prawdopodobnie będzie udostępniona możliwość:

- przejazdu poprzecznego oraz w kierunku Wieliczki na skrzyżowaniach ulic: Wielicka – Malborska, Wielicka – Wlotowa, Wielicka – Teligi,

- wyjazdu ze stref ograniczonych: ul. Zwierzyniecka pod Jubilatem w kierunku Salwatora, ul. Podwale przy skrzyżowaniu z ul. Św. Anny w kierunku ul. Dunajewskiego, ul. Zamkowa na wprost w ul. Madalińskiego, ul. Przegon na ul. Królowej Jadwigi w kierunku Salwatora.

Na wszystkich ulicach stanowiących trasę przejazdu, a także na al. 3 Maja już od godz. 20:00 15 lipca, do 16 lipca została wyłączona możliwość zatrzymywania się.

Dziś (poniedziałek, 16 lipca) zmieniona została także komunikacja zbiorowa na terenie Krakowa i Wieliczki. Od około godz. 14:30 tramwaje nie będą jeździły na Salwator i do Cichego Kącika. Ruch tramwajów będzie też wstrzymany przez plac Wszystkich Świętych. Zmienią się też trasy autobusów kursujących po alejach Trzech Wieszczów i w kierunku Woli Justowskiej.

Więcej informacje na temat utrudnień, zalecanych objazdów i zmian w komunikacji zbiorowej można znaleźć na stronie internetowej Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. (KF/M)


 

pokaż metkę
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2012-07-12
Data aktualizacji: 2012-07-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź