Odwiedź Kraków rozwiń menu

Polityka zrównoważonej turystyki rozwiń

Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Francuskie media pozytywnie o Krakowie

Mimo że Kraków nie organizował meczów Euro 2012, stolica Małopolski wzbudziła zainteresowanie francuskich mediów. W relacjach przeważają opinie, że Kraków był piątym polskim miastem Euro 2012, które aktywnie angażowało w dobre przygotowanie turnieju i zapewnienie na nim dobrej atmosfery.

Francuskie media podkreślają, ze pod koniec roku 2011 to właśnie w Krakowie się odbyło losowanie baraży na Euro 2012. „To Kraków gościł aż trzy drużyny (Anglia, Holandia, Włochy) i zorganizował dla swoich mieszkańców fan zone, która mogła gościć 30.000 osób" – pisze na redakcyjnym blogu Anthony Hernandez, dziennikarz Le Monde.

Kraków jest postrzegany jako miasto z duszą europejską, tej samej rangi co Monachium w Niemczech, Liverpool w Anglii czy Lyon we Francji. W tym sensie, „dzięki Euro 2012, Kraków nabrał pewnego prestiżu w oczach europejczyków" – odnotowuje A. Hernandez.

Dziennikarz przypomina, że mimo swojej bogatej historii kulturowej, turystycznej czy futbolowej, Kraków nie został wybrany do organizowania Euro 2012. A. Hernandez tłumaczy ten fakt „polityczną zemstą wymierzoną w Prezydenta Jacka Majchrowskiego". (PhG) (M)

pokaż metkę
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2012-07-06
Data aktualizacji: 2012-07-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź