Nasze miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Świadczenie pielęgnacyjne - złóż wniosek

Urząd Miasta Krakowa zaprasza rodziców i opiekunów pobierających świadczenie pielęgnacyjne z tytułu opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem do składania wniosków o przyznanie dodatkowej pomocy finansowej. Uwaga! Termin składania wniosków o przyznanie pomocy na podstawie rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne w okresie od kwietnia do czerwca 2012 r. został przedłużony do 30 czerwca.

W celu uzyskania pomocy finansowej w wysokości 100 zł miesięcznie za kwiecień, maj i czerwiec 2012 r. przez matkę, ojca lub opiekuna faktycznego pobierających świadczenie pielęgnacyjne z tytułu opieki nad dzieckiem niepełnosprawnym należy w terminie do 30 czerwca 2012 r. złożyć wniosek o przyznanie pomocy w Urzędzie Miasta Krakowa.

Inne niż wyżej wymienione osoby otrzymujące świadczenie pielęgnacyjne, nie są objęte rządowym programem wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne.

Wniosek składa się w Wydziale Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa w lokalizacjach:

· ul. Stachowicza 18, pn – pt. w godz. 7.40-18.00,

· os. Handlowe 1, pn – pt. w godz. 7.40-15.30.

Wnioski dostępne są w tych lokalizacjach oraz na stronach internetowych: www.bip.krakow.pl, www.sprawyspoleczne.krakow.pl.

Prawo do pomocy przysługuje matce, ojcu lub opiekunowi faktycznemu dziecka jeżeli mają ustalone za miesiąc kwiecień, maj lub czerwiec 2012 r. prawo do świadczenia pielęgnacyjnego na to dziecko. Wysokość pomocy finansowej wynosi 100 zł miesięcznie. Pomoc wypłacona zostanie w terminie wypłaty świadczenia pielęgnacyjnego.(JD)

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2012-06-12
Data aktualizacji: 2012-06-12
Powrót

Zobacz także

Znajdź