Nasze miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Świadczenie pielęgnacyjne - złóż wniosek

Urząd Miasta Krakowa zaprasza rodziców i opiekunów pobierających świadczenie pielęgnacyjne z tytułu opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem do składania wniosków o przyznanie dodatkowej pomocy finansowej.

W celu uzyskania pomocy finansowej w wysokości 100 zł miesięcznie za kwiecień, maj     i czerwiec 2012 r. przez matkę, ojca lub opiekuna faktycznego pobierających świadczenie pielęgnacyjne z tytułu opieki nad dzieckiem niepełnosprawnym należy w terminie do 31 maja 2012 r. złożyć wniosek o przyznanie pomocy w Urzędzie Miasta Krakowa.  

Inne niż wyżej wymienione osoby otrzymujące świadczenie pielęgnacyjne, nie są objęte rządowym programem wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne.

Wniosek składa się w Wydziale Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa w lokalizacjach:

·         ul. Stachowicza 18, pn – pt. w godz. 7.40-18.00,

·         os. Handlowe 1, pn – pt. w godz. 7.40-15.30.

Wnioski dostępne są w tych lokalizacjach oraz na stronach internetowych: www.bip.krakow.pl oraz  www.sprawyspoleczne.krakow.pl

Prawo do pomocy przysługuje matce, ojcu lub opiekunowi faktycznemu dziecka jeżeli mają ustalone za miesiąc kwiecień, maj lub czerwiec 2012 r. prawo do świadczenia pielęgnacyjnego na to dziecko.

W przypadku, gdy świadczenie pielęgnacyjne przyznane zostanie po dniu 31 maja 
2012 r., wniosek należy złożyć w terminie 7 dni od dnia, w którym decyzja o przyznaniu prawa do świadczenia pielęgnacyjnego stała się ostateczna. Wniosek złożony po terminie pozostanie bez rozpoznania Wysokość pomocy finansowej wynosi 100 zł miesięcznie.

Pomoc wypłacona zostanie w terminie wypłaty świadczenia pielęgnacyjnego.

DRUK DO POBRANIA

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2012-05-23
Data aktualizacji: 2012-05-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź