Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Maszeruj z logo Magicznego Krakowa

Przygarnąłeś czworonoga z krakowskiego schroniska dzięki akcji adopcyjnej prowadzonej w portalu Magiczny Kraków? Przyjdź na Marsz Azylanta, „ubierz czworonoga" w logo Magicznego Krakowa  i pokaż innym, że takie zwierzęta odwdzięczają się bezgraniczną miłością! Marsz wyruszy 19 maja o godz. 11:00 z Bulwaru Czerwieńskiego przy Moście Dębnickim pod pomnik psa Dżoka. Marsz objął honorowym patronatem Prezydent Jacek Majchrowski.

Marsz Azylanta jest okazją by pochwalić się czworonogiem zabranym z krakowskiego schroniska, ale przede wszystkim podziękować tym, którzy zdecydowali się przygarnąć bezdomnego psa lub kota. Honorowymi uczestnikami marszu będą zaś Ci, którzy podczas  powodzi w maju 2010 roku wzięli czworonoga ze schroniska pod swój dach. Organizatorzy marszu chcą przekonać wszystkich, że przygarnięte zwierzaki nie są w niczym gorsze od tych kupionych.

Marsz Azylanta odbywa się pod patronatem  Miejskiej Platformy Internetowej Magiczny Kraków www.krakow.pl, gdzie  w  ramach akcji „Podaj łapę" szukamy domów dla czworonogów z krakowskiego schroniska. Co tydzień  prezentujemy psa i kota czekającego na nowego właściciela.  Dzięki akcji kilkadziesiąt czworonogów  znalazło dom!  Do udziału w Marszu zapraszamy więc szczególnie tych właścicieli czworonogów, do których dzięki akcji „Podaj łapę" uśmiechnął się los. Do nich adresowany jest też konkurs : właściciele, którzy udokumentują udział w marszu, a pies lub kot  będzie „ubrany" w logo Magicznego Krakowa (umieszczone np. na  obroży, szelkach, smyczy etc.) otrzymają atrakcyjne gadżety. Zdjęcia dokumentujące udział w marszu prosimy przesyłać na adres konkurs.mk@um.krakow.pl, z podaniem imienia psa lub kota, który gościł na stronach www.krakow.pl.

Przypomnijmy, że dwa lata temu podczas powodzi zagrożone zalaniem schronisko w którym przebywało wówczas kilkaset psów i kotów musiało przeprowadzić natychmiastową ewakuację czworonogów. Na apel o tymczasowe zabieranie zwierząt  zareagowały setki krakowian. W ciągu kilkunastu godzin wzięli oni ze schroniska kilkaset czworonogów.  Większość  z tych osób tak mocno pokochała przygarnięte na czas powodzi zwierzeta, że  podarowała im stały dom. Do schroniska wrócili, ale.. po to by odebrać dokumenty adopcyjne.

W rocznicę tego wydarzenia w maju ubiegłego roku  Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami zorganizowało pierwszy Marsz Azylanta. Frekwencja zachęciła pomysłodawców by Marsz organizować każdego roku.

Tegoroczny Marsz wyruszy 19 maja z Bulwarów Wiślanych na wysokości Jubilatu pod pomnik psa Dżoka na Bulwarze Czerwieńskim. Tam zaplanowano wiele atrakcji. W programie m.in. wybory Psiego Króla i Królowej, pamiątkowe zdjęcie w plenerze wszystkich uczestników, pokaz szkolenia psów ze Schroniska, zawody sportowe, tor przeszkód dla psów. Na miejscu będzie można zapoznać się z działalnością Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, uzyskać nieodpłatne porady behawiorystyczne, medyczne itp. Podczas marszu odbędzie się też zbiórka kolczatek i łańcuszków, w ramach akcji "Zamiast kolczatki - obroża i smaczki". Zebrany sprzęt zostanie później oddany na złom, a uzyskane przychody przekazane na rzecz bezdomnych zwierząt.(KS)

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat