Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Gala Talentów

We wtorek (17 czerwca) w Urzędzie Miasta Krakowa odbyła się gala podsumowująca II edycję projektu Mecenas Dziecięcych Talentów, którym zostało objętych 22 dzieci uczęszczających  do szkół peryferyjnych w Krakowie.

Projekt Mecenas Dziecięcych Talentów jest odpowiedzią na pragnienie umożliwienia rozwoju wybitnie utalentowanych dzieci z terenu Gminy Miejskiej Kraków, które chcą rozwijać swoje pasje i uzdolnienia, a których możliwości finansowe czy rodzinne, na to nie pozwalają. To dzięki niemu mogą uczestniczyć w zajęciach, kursach, warsztatach, na których doskonalą swoje umiejętności i talenty.

W trakcie gali wszystkim Mecenasom, ludziom wielkiego serca bez których projekt nie mógłby zaistnieć i być realizowany, zostały wręczone przez Prezydenta Miasta Krakowa podziękowania oraz pamiątkowe statuetki. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Krakowski Holding Komunalny, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Krakowie, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Krakowie, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie, Krakowska Kongregacja Kupiecka, Szkoła Języków Obcych Profi – Lingua, Kraina Zabaw Dziecięcych Anikino, Grupa Armatura S.A., Fundacja Buma im. Jacka i Piotra Michalskich, REGIONling, Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie przy ul. Grunwaldzkiej 5, Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, Ośrodek Kultury Kraków – Nowa Huta oraz Factory. Futura Park Kraków.

Jednak to dzieci były głównymi bohaterami wydarzenia. W filmie pełnym pasji i talentów, który został przygotowany przez współorganizatora projektu Fundację Czas Dzieci, można było poznać bliżej ich sylwetki, marzenia i pomysły na życie. Ponadto goście mogli poznać talenty dzieci, które swoimi występami uświetniły spotkanie.  Małgosia Tadel zagrała na keyboardzie, Janek Skalski wraz z Amelią Piwowarczyk wykonali pokaz szermierki. Także młodzi karatecy – Radek Nowak, Bartek Trela oraz Sandra Maśnica, zaprezentowali swoje imponujące umiejętności.

„Ogromnie cieszę się, że w II edycji projektu udało się nam pomóc wszystkim dzieciom zgłoszonym do projektu. Nasze młode talenty mają marzenia i pomysły na swoją przyszłość oraz wiele determinacji, aby je zrealizować. Mam nadzieję, iż w kolejnej edycji będzie podobnie, że nie zabraknie w naszym mieście ludzi wrażliwych na potrzeby innych, działających bezinteresownie z potrzeby serca. Już dzisiaj zapraszam Mecenasów do włączenia się w naszą akcję" – zachęca Marzena Paszkot, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny, pomysłodawczyni i koordynator projektu.

pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2014-06-18
Data aktualizacji: 2014-06-18
Powrót

Zobacz także

Znajdź