Odwiedź Kraków rozwiń menu
Kulinarny Kraków rozwiń
Polityka zrównoważonej turystyki rozwiń
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

O turystyce w Krakowie

„Korzyści i szanse deglomeracji turystyki w Krakowie i Małopolsce” to tytuł konferencji organizowanej przez Krakowską Izbę Turystyki, która rozpocznie się już dziś (20 kwietnia) o godz. 10:00 w Hotelu Galaxy (ul. Gęsia 22a). Patronat nad wydarzeniem objął Prezydenta Miasta Krakowa.

Konferencja skierowana jest do organizatorów turystyki przyjazdowej, hotelarzy specjalistów od marketingu i sprzedaży, z działów bankietów, restauratorów, przedstawicieli atrakcji turystycznych i przedstawicieli samorządów.

„Deglomeracja turystyki w czasie i przestrzeni prowadzi do wydłużenia sezonu turystycznego, ale także zwiększa liczbę wizyt po sezonie turystycznym. Dlatego powinniśmy się skupić na kreowaniu i rozwoju produktów posezonowych i obejmujących swoim zasięgiem nie tylko Stare Miasto i Kazimierz. Promocja Krakowa wraz z regionem Małopolski doprowadzi do wydłużenia średniego czasu pobytu turysty w naszym regionie, jak i częstszego korzystania z usług poza centrum Krakowa” – uważają organizatorzy.

„Realizując naszą misję od 20 lat i uczestnicząc w dynamicznym rozwoju turystyki w Krakowie, staramy się budować pozytywny wizerunek naszego miasta. Próba deglomeracji turystyki przyjazdowej doprowadzi do jeszcze lepszego rozwoju tej gałęzi gospodarki. I taki właśnie cel stawiamy sobie w jubileuszowym dla nas roku 2012” – dodają.

W programie konferencji znajdą się m.in. prezentacje dotyczące dobrych praktyk w zakresie deglomeracji turystyki w krajach europejskich; tradycji i zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy w Małopolsce i wykorzystaniu tych wydarzeń w produktach turystycznych; modernizacji i nowej oferty Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach oraz posezonowych wydarzeń kulturalnych w Krakowie. Odbędą się także dwa panele dyskusyjne: „Podgórze muzealne” oraz „Nowa Huta za czasów PRL i współcześnie”. Dodatkowe informacje są dostępne na stronie www.kit.krakow.pl. (KF)

pokaż metkę
Osoba publikująca: Sebastian Nowak
Data publikacji: 2012-04-20
Data aktualizacji: 2012-04-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź