Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Złóż wniosek o dofinansowanie w MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie zaprasza osoby niepełnosprawne do składania wniosków o dofinansowanie do świadczeń ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

MOPS szczególnie zachęca do składania wniosków rodziców i opiekunów prawnych, którzy chcą uzyskać dofinansowanie dla swoich dzieci do uczestnictwa w turnusie rehabilitacyjnym oraz osoby, które w ramach likwidacji barier architektonicznych planują budowę pochylni, windy przyściennej i innych urządzeń do transportu pionowego.

Dofinansowanie obejmuje również zakup przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych oraz zaopatrzenie w sprzęt rehabilitacyjny. W związku z długotrwałym procesem realizacji tych przedsięwzięć, MOPS zachęca do składania wniosków wraz z kompletem dokumentacji do końca maja.

Wnioski można  składać  w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Józefińskiej 14. Procedury dostępne są na stronie internetowej MOPS www.mops.krakow.pl

Więcej informacji o zakresie dofinansowań można uzyskać w Punkcie Informacyjnym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Józefińskiej 14, pokój 013,  który czynny jest w poniedziałek w godzinach od 9.30 do 16.30 oraz od wtorku do piątku w  godzinach od 8.00 do 15.00 lub telefonicznie pod nr tel. 12 616 54 08. (JD)

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2012-04-16
Data aktualizacji: 2012-04-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź