Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kilka słów o parkomatach...

…czyli to, co kierowcy lubią najbardziej.

Poruszanie się samochodem po krakowskich ulicach to niewątpliwie spory komfort, wygoda i niezależność. Zanim jednak wyjedziesz z garażu warto przypomnieć sobie kilka obowiązujących zasad.  

Od 4 sierpnia 2011 roku w centrum naszego miasta funkcjonują trzy strefy ograniczonego ruchu i płatnego parkowania, które swoim zasięgiem obejmują Stare Miasto (P1), Kazimierz (P2) oraz Grzegórzki (P3). Obligują one kierowców do opłaty za postój w dni powszednie od 10:00 do 20:00.

Strefy płatnego parkowania oznaczone są specjalnymi znakami drogowymi, dzięki czemu kierowcy nie powinni mieć problemu z ich zlokalizowaniem.
Początek strefy płatnego parkowaniaKoniec strefy płatnego parkowania

Sporym udogodnieniem są trzy różne sposoby opłaty za postój: bilon, zakupiony w parkomacie bilet, sms via mpay.pl oraz specjalnie doładowana Krakowska Karta Miejska. Wysokość opłaty zależy od czasu postoju i jest identyczna dla każdej strefy.

Cennik opłat za postój:

I godzina: 3,00 zł.
II godzina: 3,50 zł.
III godzina: 4,10zł.
IV godzina i kolejne: 3,00 zł za każda godzinę.  

Więcej zawsze aktualnych informacji dotyczących poruszania się po Krakowie znajdziesz na stronie serwisu komunikacyjnego Miejskiej Platformy Internetowej „Magiczny Kraków”: www.krakow.pl/komunikacja (SN) 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Sebastian Nowak
Data publikacji: 2012-04-13
Data aktualizacji: 2012-04-13
Powrót

Zobacz także

Znajdź