Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Niemieckie media o kulturalnym Krakowie

W zakresie organizacji festiwali i wydarzeń kulturalnych Niemcy zostały prześcignięte przez wschodnich sąsiadów – konkluduje Regine Müller, na łamach dziennika Tageszeitung. W artykule „Wielkanoc w planetarium niemiecka” dziennikarka prosto z Krakowa relacjonuje tegoroczną edycję festiwalu Misteria Paschalia.

„W Niemczech chętnie krytykuje się festiwale i towarzyszące im wydarzenia kulturalne, i nie bez racji” – pisze Regine Müller. Zaskoczeniem dla niemieckiej dziennikarki jest to, że „w wysoko subwencjonowanym, rzekomo zagrożonym załamaniem się kultury i obdarzonym wpływowymi sponsorami państwie niemieckim, w zakresie imprez artystycznych prześcigają nas nasi polscy sąsiedzi”.

O wielości i różnorodności organizowanych w Krakowie wydarzeń świadczą chociażby liczne ogłoszenia. „Spacerując po odrestaurowanej części Starego Miasta, ze zdumieniem można zobaczyć słupy ogłoszeniowe zaklejone plakatami informującymi o koncertach i przedstawieniach teatralnych. W filharmonii codziennie odbywają się koncerty, a biuro festiwalowe ma pełne ręce roboty przez cały rok – rocznie organizowanych jest ponad 20 festiwali, w tym wszelkiego rodzaju festiwale teatralne, filmowe i muzyczne” – pisze niemiecka dziennikarka.

W dalszej części artykułu Regine Müller relacjonuje trwającą obecnie edycję festiwalu Misteria Paschalia.

Reportaż o Krakowie, przygotowany przez  Regine Müller nadała też wczoraj radiowa stacja  WDR 3. Program poświęcony był prapremierze Pasji wg św. Łukasza. (M)

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2012-04-06
Data aktualizacji: 2012-04-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat