Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

XI Cracovia Maraton

Rośnie zainteresowanie biegiem głównym tegorocznego XI Cracovia Maraton. Zawody odbędą się w niedzielę, 22 kwietnia.

Przybywa chętnych do udziału w biegu głównym tegorocznego XI Cracovia Maraton. Na liście zgłoszeń jest już ponad 3 tys. maratończyków. Bieg główny odbędzie się w niedzielę, 22 kwietnia na zmienionej, jeszcze ciekawszej i szybszej trasie, posiadającej atesty PZLA i AIMS.

Rywalizacja rozpocznie się tradycyjnie o godz. 9.30 na Błoniach. Linię startu wyznaczono w pobliżu Kamienia Papieskiego, natomiast METĘ przy ulicy Reymana, na wysokości wschodniej trybuny miejskiego stadionu Wisły Kraków.

W tym roku bieg główny poprowadzono po nieco zmienionej trasie. Wśród nowych fragmentów jest między innymi Aleja Trzech Wieszczów na odcinku od przełączki u wylotu ul. Reymonta aż po nawrót na ulicy Konopnickiej przed Rondem Matecznego. Zostały zachowane  historyczne miejsca rywalizacji maratończyków z Bramą Floriańską i Rynkiem Głównym, zawodnicy pobiegną też do Nowej Huty.

Dzień przed biegiem głównym, w sobotę 21 kwietnia, wokół Błoń odbędą VII Cracovia Mini Maraton im. Piotra Gładkiego (godz. 15.00, dystans - 4 200 m) i Cracovia Maraton na Rolkach (godz. 16.00, dystans - 42 km 195 m).

Więcej informacji na temat Cracovia Maraton można znaleźć na stronie www.cracoviamaraton.pl.

Przypomnijmy, że X jubileuszowa edycja zawodów ściągnęła do Krakowa blisko 5 tysięcy uczestników, aż 3 400 osób wystartowało w klasycznym maratonie (42 195 m). Rekordzistą trasy Cracovia Maraton jest od kilku lat Kenijczyk Julius Kipkorir Kilimo z wynikiem 2:11,26. (M)

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2012-03-27
Data aktualizacji: 2012-03-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź