Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Rekordowe drugie życie książki

Blisko 200 osób wzięło udział w drugiej, wiosennej edycji akcji Drugie życie książki. Pogoda dopisała i na placu przed Pawilonem Wyspiańskiego, gdzie tym razem zorganizowano wielką literacką wymianę, nowego właściciela znalazło około 800 tomów. Ogromnym powodzeniem cieszyło się stoisko z książkami dla dzieci, któremu patronowało Kids in Kraków - nowoczesna, pełna i wiarygodna baza organizowanych w Krakowie wydarzeń dla dzieci.

Nie brakowało również chętnych na wymianę literatury obcojęzycznej, zorganizowaną pilotażowo właśnie podczas tej edycji. Na wymianę trafiły oryginalne wersje literatury angielskiej, niemieckiej, francuskiej i rosyjskiej. Śmiało można powiedzieć, że była to rekordowa edycja wspólnej akcji Krakowskiego Biura Festiwalowego i portalu Bookeriada.

Kolejna odsłona już 22 kwietnia, w przededniu Światowego Dnia Książki. 27 maja, tuż po Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, zapraszamy na edycję filmową, 1 czerwca – wraz z Targami Książki dla Dzieci zachęcamy do wymiany książek dla najmłodszych, a jeszcze przed wakacjami – czeka nas wymiana map, przewodników i literatury podróżniczej.

Przypominamy, Drugie życie książki to wspólna inicjatywa portalu Bookeriada i Krakowskiego Biura Festiwalowego. Już pierwsza edycja (26 lutego) okazała się wielkim sukcesem: wzięło w niej udział ponad sto osób, każda z nich przyniosła średnio po trzy książki, dzięki czemu nowych właścicieli znalazło blisko 500 tomów, a ponad sto kolejnych trafiło do zaprzyjaźnionych bibliotek.

Drugie życie książki to akcja konsekwentnie promująca w Krakowie czytelnictwo. Dołącza do tak znakomitych wydarzeń jak literackie festiwale: Conrad Festival i Festiwal Miłosza, Targi Książki czy Strefa Wolnego Czytania. Miasto słynie z literatury: swoje siedziby mają tutaj najważniejsze wydawnictwa, a Krakowskie Biuro Festiwalowe wspiera akcje promujące czytelnictwo: tylko w zeszłym roku wspólnie ze Strefą Wolnego Czytania zorganizowano literacki happening na Kładce Bernatka, a w ramach Roku Miłosza, w wybranych tramwajach w mieście oznaczono Miejsce dla Czytelnika.

Akcję Drugie życie książki wspierają: RMF Classic a także Ogród Łobzów Partnerem akcji jest: Strefa Wolnego Czytania.(KF)

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2012-03-26
Data aktualizacji: 2012-03-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź