Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Urban regeneration and urban design

W czwartek (5 czerwca) o godz. 18:00 odbędzie się wykład "Urban regeneration and urban design" poprowadzony przez architekt Ellen Hellsten w ramach cyklu wydarzeń norweskich, składających się z wystawy plenerowej, wykładów, seminarium oraz debaty „Inside Outside Norway. Architektura demokracji". Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków.

Fot. materiały organizatora
materiały organizatora

Ellen Hellsten jest partnerem w biurze architektonicznym Ghilardi + Hellsten Arkitekter. Portfolio biura składa się z projektów we wszystkich skalach i poziomach złożoności - od mostów i domów jednorodzinnych po duże  budynki biurowe i obszary miejskie. Koncepcje  przestrzeni publicznych oraz ich nieodłączny związek z innymi programami  stanowią składowe wiedzy praktycznej o urbanistyce w połączeniu z ideą "miejskich modernizacji". Celem prowadzonych przez biuro projektów jest stworzenie "funkcjonalnego i performatywnego" designu. Ich siła oparta jest na dogłębnych badaniach, kluczowych analizach, oportunizmie i podejmowaniu ryzyka, tam gdzie idee i koncepcje dominują nad tradycyjnymi rozwiązaniami.

Wydarzenia „Inside Outside Norway. Architektura demokracji" są efektem współpracy Krakowskiego Oddziału SARP z norweskim architektem Peterem Butenschønem, Association of Consulting Architects in Norway, Innovation Norway przy Ambasadzie Królestwa Norwegii w Warszawie oraz Konsulatu Honorowego Królestwa Norwegii w Krakowie.

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: PAULINA POLAK
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat