Komunikat archiwalny

Dzień Dziecka z MPK pełen atrakcji

W niedzielę, 1 czerwca w godzinach 11.00-14.00 na terenie zajezdni tramwajowej Podgórze (ul. J. Brożka 3) odbędzie się Dzień Dziecka organizowany przez MPK SA. – Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do udziału w organizowanym przez nas wydarzeniu – zachęca Marek Gancarczyk, rzecznik prasowy MPK SA.

Dzień Dziecka z MPK pełen atrakcji
Fot. Magiczny Kraków

Dla najmłodszych przygotowano szereg atrakcji. Będzie możliwość odwiedzenia  miejsc, w których tramwaje są naprawiane oraz przejechać pojazdem przez myjnię. Dla odważnych przewidziano możliwość samodzielnego poprowadzenia tramwaju Bombardier.

Przygotowano też pokazy specjalnie wybranych filmów, wyświetlanych w ramach repliki Festiwalu Filmów dla Dzieci.

Uczestnicy Dnia Dziecka będą mogli pod okiem profesjonalistów wcielić się w rolę aktora, reportera a nawet reżysera. Wszystko to oczywiście przy udziale profesjonalnego sprzętu.

Z kolei w filmowym tramwaju dzieci będą miały możliwość zmienić się w ulubioną postać z bajki. Na specjalnym stanowisku będzie się bowiem odbywać m.in. malowanie twarzy.  - Organizując  Dzień Dziecka zadbaliśmy nie tylko o zabawę, ale także o to, aby najmłodsi mogli nauczyć się czegoś nowego. Dlatego na terenie zajezdni lektorzy Centrum Helen Doron Early English poprowadzą zajęcia pokazowe wprowadzające w świat języka angielskiego dla dzieci, a w jednym z tramwajów odbędą się quizy językowe – informuje Marek Gancarczyk. Wśród dzieci bawiących się tego dnia z MPK zostanie rozlosowana nagroda – roczny kurs języka angielskiego metodą Helen Doron.

O 12.30 wszystkie dzieci będą mogły obserwować nietypowe zawody, które MPK zorganizowało po raz pierwszy. Będą one polegać na rywalizacji kilku drużyn złożonych z przedstawicieli różnych grup zawodowych, których zadaniem będzie przeciąganie tramwaju przy pomocy liny na czas. Rywalizacja będzie połączona ze zbiórką pieniędzy dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu, który pomaga chorym dzieciom z całej Polski.

Pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Zobacz także