Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Nagroda im. Schillera dla Teatru Barakah

Teatr Barakah otrzymał prestiżową nagrodę im. Leona Schillera. Teatr  dołączył tym samym do zaszczytnego grona laureatów nagrody: Konrada Swinarskiego, Krystiana Lupy, Krystyny Jandy czy Zbigniewa Raszewskiego. Uroczyste wręczenie nagrody odbędzie się 27 marca, w Międzynarodowy Dzień Teatru.

Krakowski Teatr BARAKAH, działający w ramach Fundacji Dziesięciu Talentów na Rzecz Teatru BARAKAH, został założony w 2004 roku przez dwie artystki: Anę Nowicką (reżyser, aktorka) i Monikę Kufel (aktorka, scenograf, kostiumolog). Scena BARAKAH znajduje się na ul. Szerokiej 6 w Krakowie, tam też regularnie prezentowane są autorskie spektakle.

Teatr ma w swoim repertuarze osiem przedstawień: "Szafę", "Cin", "Szyca", "Damską toaletę", "Klinikę dobrej śmierci", "Garderobę", "Jednorękiego ze Spokane" oraz "Statek dla lalek", a na 2012 rok planowana jest polska prapremiera "Martwego wesela" Asji Srnec Todorović. Ana Nowicka, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizuje też projekt DRAMATORIUM, będący alternatywą dla spektaklowej formą prezentacji tekstów.

Ponadto Ana Nowicka i Monika Kufel realizują się artystycznie na innych scenach o zasięgu ogólnopolskim. Efekty ich współpracy można zobaczyć, m.in., w Teatrze Nowym im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu, w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie oraz w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu. Owocna współpraca duetu z teatrami instytucjonalnymi dowodzi, że linia artystyczna proponowana przez założycielki Teatru BARAKAH jest ciekawą propozycją dla widza w całej Polsce, także tego przyzwyczajonego do oferty teatrów repertuarowych. (WAŚ)

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2012-03-15
Data aktualizacji: 2012-03-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź