Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Więcej na kulturę w UE?

„We are more” to ogólnoeuropejska kampania na rzecz sztuki i kultury, która ruszyła w październiku 2010 roku i potrwa do 2013 r., kiedy Unia Europejska zdecyduje o swoim kolejnym wieloletnim budżecie na lata 2014-2020. Celem akcji jest zebranie 100.000 podpisów, które wraz z petycją zostaną przekazane radzie UE ds. kultury podczas jej majowej sesji. Zachęcamy do podpisania manifestu dostępnego na stronie: www.wearemore.eu/manifesto.

Jak dotąd, w całej UE udało się zebrać 22 179 podpisów. Polacy oddali niespełna 600 głosów. Inicjatorem i organizatorem kampanii jest organizacja „Culture Action Europe”. Celem akcji jest większy udział kultury w przyszłych funduszach UE, a kampania jest zbieżna ze stanowiskiem KE, która mimo przewidywanych cięć w większości programów unijnych, w następnym budżecie przewiduje podwyższenie budżetu dla kultury i edukacji. KE uważa, że zwiększenie inwestycji w dziedzinie kultury sprzyja rozwojowi Wspólnoty; niestety wiele państw członkowskich UE może mieć odmienne zdanie w tej sprawie. Podpisując manifest, każdy może przyczynić się do zwiększenia funduszy na kulturę.

Dokument zostanie przedstawiony unijnym ministrom kultury w Brukseli 10 maja 2012 roku. Na stronie www.wearemore.eu/translations manifest jest dostępny w ponad 30 językach.

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2012-03-06
Data aktualizacji: 2012-03-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź